Poznáte boutique hotel?

Poznáte boutique hotel?

Navštívte Žilinu, navštívte Hotel Dubná Skala.

24.10.2018 | M KREO | www.hoteldubnaskala.sk

Patrí medzi najlepšie slovenské boutique hotely. Miesto, na ktorom sa stretáva história so súčasnosťou. Navštívte Žilinu, navštívte Hotel Dubná Skala. Vynikajúca poloha v centre mesta, na ulici J. M. Hurbana oproti nákupnému centru dáva každému návštevníkovi vynikajúcu východiskovú pozíciu pre jeho pracovné, či turistické aktivity. V blízkom susedstve sa nachádza viacero ďalších vzácnych historických budov ako kostol Sv. Barbory s kláštorom, či Rosenfeldov palác a Nová synagóga. Nechýba Mariánske námestie s Mestským divadlom, Domom umenia Fatra a iné zaujímavé miesta.

 

Samotná budova hotela bola vybudovaná pred vyše sto rokmi, a to v rokoch 1906 až 1913. Pôvodne dvojpodlažný dom v secesnom štýle postavil Jozef Karas na mieste drevených a hlinených domov. Po otvorení prevádzkoval v priestoroch budovy reštauráciu. Jedným z posledných majiteľov hotela bol žilinský starosta a politik z čias prvej Slovenskej republiky, JUDr. Vojtech Tvrdý. V roku 2006 sa budova dočkala rozsiahlej rekonštrukcie. O modernizáciu sa postaral nový majiteľ, no stále so zachovaním pôvodneho vzhľadu, ktorý robí hotel elegantným a ikonickým. 

 

Keď sa presunieme do interiéru hotela, uchvátia nás moderné dizajnérske prvky, ktoré vytvárajú súčasnú atmosféru s netradičným nádychom. Hotel svojou veľkosťou nepatrí medzi obrovské hotelové komplexy, no na druhej strane vytvára príjemnú komornú atmosféru. Pocit domova a pokoja nájde každý v skvelej reštaurácii a kaviarni s barom a fajčiarským salónikom. Reštaurácia je umiestnená v priestoroch bývalej veľmi dobre známej vinárne Dubná Skala, kde si domáci celé desaťročia vychutnávali miestne špeciality a skutočne kvalitné víno. Dnes je to o exkluzívnej kuchyni a gastronómii, ktorá nesklame ani skutočných gurmánov. Vynikajúce jedlá a nápoje priniesli viacero prestíznych ocenení.

 

Keď už budete v Žiline na výlete, nezabudnite navštíviť Budatínsky zámok vzdialený 4 km, s výstavou drotárskeho umenia, Hrad Strečno (11 km), Golf Park Rajec (21 km), slovenský drevený betlehem v Rajeckej Lesnej (27 km), prírodné krásy vo Vrátnej doline (32 km),

ale aj maľované drevenice v Čičmanoch (41 km).

 

Ubytovanie v Žiline, ktoré si zamiluje každý. To je Hotel Dubná Skala.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma