Práca pre študentov na západe

Práca pre študentov na západe

Ako a za koľko sa dá brigádovať v Belgicku?

09.12.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Priemerná hodinová mzda pre brigádnikov mimo hlavného mesta sa pohybuje v rozmedzí 2 - 3 eur. V Bratislave sa to dokáže vytiahnuť aj na 5 eur. Ak si určíme približný priemer, vrátane Bratislavy, počítajme so sumou 3,50 eura na hodinu. Ak by si brigádoval dvakrát do týždňa po 8 hodín, zarobíš slušných 56 eur. Taká suma už vie pomôcť a možno trochu uvoľniť opasok „chudobného“ študenta. 56 eur ťa zachráni pred suchými rožkami na dobrý týždeň, možno dva. A ako si zarobí študent na západe? Napríklad v Belgicku?

 

Hodinová brigádnicka mzda zvyčajne neklesá pod 10 eur. Ak si vezmeš najnudnejšiu a najobyčajnejšiu brigádu v sklade pri policiach, zarobíš dvakrát toľko ako slovenský brigádnik - programátor. Za dva dni práce po 8 hodín dostaneš 160 eur. Pri cene potravín skoro totožnej s cenami na Slovensku to naozaj stojí za zváženie. Ceny podnájmu sú len o niečo vyššie ako ceny v našom hlavnom meste. Za električenku zaplatíš tiež o niečo viac, no skoro celé Belgicko je bike /super/friendly.

 

Samozrejme, existujú ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú kalkulácie. Len málo belgických univerzít je zadarmo, ale granty a štipendiá fungujú rovnako. Ani vlaky nie sú zadarmo, no za jednu jazdu vlakom zaplatíš najviac 5 eur. Na Slovensku skoro dve hodiny práce, v Belgicku polhodina. Nech človek počíta ako chce, týždeň na suchu pre belgického študenta brigádnika znamená, že si nemôže kúpiť pivo alebo ísť v piatok na párty.

 

Celý článok nájdeš tu.

Hodnotenie

Práca pre študentov na západe
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma