Prax počas štúdia na vysokej škole

Prax počas štúdia na vysokej škole

Kde hľadať praktické znalosti? AZU má stáž aj pre teba.

26.09.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Štúdium na vysokej škole poskytuje vzdelanie v jednotlivých pracovných sférach a prechádza cez rozličné oblasti týkajúce sa daného štúdia. Študent by mal byť po ukončení plnohodnotnou pracovnou silou a mal by sa hneď vedieť začleniť do života. V skutočnosti ale absolvent vysokej školy nie je vnímaný príliš lukratívne. Dôvodom je absencia praktických skúseností.

 

Študentská organizácia AZU - Aktivita zvyšuje úspech vznikla práve za účelom snahy o vyrovnanie rozdielov medzi čerstvým absolventom a skúseným odborníkom. Pracuje na intenzívnom prepájaní oboch svetov a prináša študentom možnosti stretnutí s praxou už počas štúdia na univerzite. Dokáže sprostredkovať kontakt medzi študentmi a firmami, vďaka čomu sa vedia navzájom obohatiť - študent má šancu učiť sa v praxi a firmy zasa šancu vychovávať si budúcich zamestnancov podľa vlastných potrieb. Okrem stáží v slovenských firmách na ich stránke nájdeš aj stáže zahraničné.

 

AZU má zastúpenie vo všetkých väčších slovenských mestách: Košice, Prešov, Banská Bystrica, Žilina, Trenčín, Trnava, Nitra a Bratislava. Ich činnosť zahŕňa aj prednášky, workshopy a iné eventy organizované v spomenutých mestách. Všetky podujatia sa konajú v spolupráci s odborníkmi z praxe a tým zabezpečujú nefalšovanú reálnu skúsenosť, ktorá sa nehýbe len v teoretickej rovine, ale prichádza priamo z pracovného života.

 

Počas svojej práce získavajú veľa skúseností a stretávajú inšpiratívnych mladých ľudí. Ak by si mal záujem nahliadnuť na ich cestu k úspešnej kariére, AZU spracováva blog s množstvom článkov a rozhovorov. Na facebook-u zasa hľadaj rubriky ako Tipy a triky, Slovník či Zaujímavosti, ktoré stále prinášajú nečakané fakty a podnety.

 

Pokračovanie článku nájdeš tu.

Hodnotenie

Prax počas štúdia na vysokej škole
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma