Prečo Arganový olej priamo z Maroka?

Prečo Arganový olej priamo z Maroka?

Ako pomáhate kúpou arganového oleja priamo z Maroka?

04.05.2015 | Orient House - Matúš Kerekeš | www.pravyarganovyolej.sk

Náš arganový olej odoberáme priamo od ženských arganových manufaktur, nachádzajúcich sa v juhozápadnom Maroku.

 

Kúpou arganového oleja a produktov s arganovým olejom od firmy Orient House výrazne podporujete tieto manufaktúry a predovšetkým ženy, ktoré v nich pracujú.

 

Marocké arganové manufaktúry sú špecifické samosprávne ekonomické jednotky, ktoré zamestnávajú miestne berberské ženy, a na tradíciami sviazaný marocký vidiek týmto ženám prinášajú ekonomické a spoločenské uvoľnenie.

 

Kúpou arganového oleja od firmy Orient House priamou cestou pomáhate:

 

1. oslobodzovať marocké ženy od ich tradičného vedľajšieho postavenia v rodine a spoločnosti. Predtým nebolo bežné, aby sa ženy mohli mimo svoj domov voľne pohybovať bez sprievodu svojích manželov. Vďaka práci v arganových manufakturách však získali slobodu pohybu, a pokiaľ jde o príjmy do rodinného rozpočtu, sú teraz rovnocennými partnermi.

 

2. zajistovať ženám v arganových manufakturách pravidelnú prácu a dôstojné príjmy. V regióne, kde je ťažké nájsť a udržať si prácu aj pre mužov, tak hrajú významnú úlohu a veľkou mierou sa podieľajú na jeho rozvoji a modernizácii.

 

3. získavať ženám v arganových manufakturách gramotnosť či vyššie vzdelanie. Dôstojné príjmy za prácu v manufakturách ženám umožňujú, aby sa mohli aj v pokročilom veku naučit čitať, písať a počítat, alebo aby mohli dopriať vzdelanie svojím deťom.

 

4. obnovovať populáciu arganových stromov v Maroku. Iba zahraničný dopyt po arganovom oleji dokázal odvrátiť hrozbu vyhynutia týchto stromov. Vďaka vzrastajúcemu dopytu je teraz každým rokom v Maroku arganovými manufakturami vysadených 65 tisíc sadeníc arganových stromov.

Arganové stromy svojou prítomnosťou vytvárajú jedinečný ekosystém, ktorý by zmizol, keby boli stromy naďalej vyrubované na cenné drevo. Arganové stromy bránia Sahare v jej rozpínaní. Sahara na svojej jjužnej strane každoročne pohltí viac ako 40 kilometrov široký pás hospodárskej pôdy.

 

Arganový olej kúpite na: www.arganovyolej.sk

arganový olej
arganový olej priamo z Maroka

Hodnotenie

Prečo Arganový olej priamo z Maroka?
Hodnotenie 4.83 z 5
Počet hlasov 12
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma