Prečo je golf tým pravým športom pre vaše dieťa?

Prečo je golf tým pravým športom pre vaše dieťa?

Verte, že aj vaša ratolesť si túto jedinečnú hru zamiluje a získa tak nielen koníček, ale aj vášeň a radosť.

28.04.2017 | Hi Promotion s.r.o. | www.digitalgolf.sk

Prečo je golf tým pravým športom pre vaše dieťa?

Hľadáte tú správnu aktivitu, ktorej by sa vaše dieťa malo vo voľnom čase venovať? Skúste golf, ktorý sa teší popularite obrovskému množstvu ľudí po celom svete. Verte, že aj vaša ratolesť si túto jedinečnú hru zamiluje a získa tak nielen koníček, ale aj vášeň a radosť. Navyše, pohybu nikdy nie je dosť. V golfe deti uvidia kus prírody, užijú si dlhé prechádzky pod slnkom, naučia sa disciplíne, slušnému chovaniu a v neposlednom rade trpezlivosti a ohľaduplnosti.  O tom všetkom totiž táto hra, ktorá sa medzi nás dostala už v 16. storočí, je.

Slušné chovanie a rešpekt

Každý hráč sa musí chovať slušne a úctivo k svojmu spoluhráčovi. Po hre si obaja podajú ruky a preukážu si tak vzájomný rešpekt, ide o nepísané a veľmi dôležité pravidlo.

Čestnosť

Pri golfe je jednoduché spoluhráčov podviesť a nečestným spôsobom tak dospieť k víťazstvu. Každý hráč teda hrá na svoju vlastnú česť a zodpovednosť, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou hry. Dieťa sa tak naučí bezúhonnému správaniu a naučí sa priznať svoje priestupky a prijať za nich sankcie.

Ohľaduplnosť

Brať ohľad na ostatných, bohužiaľ, v dnešnom svete, vôbec nie je samozrejmosť. Avšak, v golfe je vrchol neslušnosti práve neúctivé správanie a sebeckosť. Ak sa iný hráč chystá odohrať svoju časť, musíte byť voči nemu ohľaduplný. Nekričať mu do ucha, nepochodovať vedľa neho, nedávať mu „dobré“ mienené rady.Dieťa si tak osvojí všetky dôležité aspekty a takta jemnocit mu nebudú cudzie.

Sústredenie

Pri golfe snáď nič nie je podstatnejšie ako samotná koncentrácia. Nejde len o to, že si hráč vyberie tu správnu golfovú palicu a odpáli golfovú loptičku. Práve naopak, musí vedieť upriamiť svoju myseľ len na jeden bod. Vyprázdniť ju, odohnať všetky negatívne emócie a sústrediť sa na svoj cieľ.

Vytrvalosť

Koľkokrát ste už svoje dieťa prihlásili na nejaký krúžok a ono sa s plačom či nechuťou vrátilo jedného dňa domov, posadilo si vás v kuchyni a s trucom vám oznámilo, že sa naspäť už nevráti? Raz, dvakrát, trikrát. A vy ste ho nechali. Vytrvalosť je vlastnosť, ktorá nesmie chýbať žiadnemu úspešnému človeku, bez nej sa nikto nikde nedostane. Práve golf vášmu dieťaťu ukáže, čo vlastne vytrvalosť znamená. Ani tu nie je cesta za úspechom bez prekážok, ale vytrvalý tréning a ochota učiť sa a počúvať udá ten správny smer.

Riešenie problémov

Vyriešiť nejaký problém sa v golfe vyskytuje na každodennom poriadku. Či už vaša loptička zapadne do piesku, vody, alebo sa stratí v kroví a vy si okamžite musíte poradiť a nájsť vhodné riešenie. To všetko sa naučí aj váš potomok. Nezabudnite ho však vybaviť tým správnym golfovým športovým oblečením a topánkami, pretože aj nevydarené či daždivé počasie hlavne prechodnom období bežné a vy predsa nechcete, aby sa problémom, ktorý je treba vyriešiť, stala angína či vyvrtnutý členok.

 

Hodnotenie

Prečo je golf tým pravým športom pre vaše dieťa?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma