Prečo kompresia?

Prečo kompresia?

Aký je princíp kompresných podkolienok a návlekov COLLM

08.10.2018 | SATIcorp s.r.o. | collm.sk

Prečo kompresia?

 

Kompresné podkolienky a ich využitie ...

Kompresné podkolienky a návleky na beh Na bicykel, triatlon, basketbal, volejbal, hádzanú, florbal, inline korčule. Ako podporné kompresné podkolienky na nordic-walking, turistiku.   Zjazdové aj bežecké lyžovanie. Pri dlhodobom státí a sedení napr. sedavé zamestnanie Pri cestovaní v rôznych dopravných prostriedkoch (lietadlá – syndróm economy-class, autobusy, auta – dlhšie cesty na dovolenou k moru, služobné cesty atď.) Pri pocite chladných nôh, vďaka rýchlejšiemu prekrveniu končatín okysličenou krvou, zahrejú omnoho rýchlejšie a lepšie, než teplé ponožky.

Opuchy nôh, rovnako ako kŕčové žily sú bežnou civilizačnou chorobou, pri ktorej žily dolných končatín nedokážu dostatočne rýchle odvádzať krv z nôh späť do srdca. Časť krvi sa preto hromadí v končatinách, kde spôsobuje opuchy, bolesť alebo pocit ťažkých nôh, napätie - pálenie nôh. Pri napnutí svalu sa krv pomocou žilných chlopní navádza správnym smerom a dopravuje sa do srdca. Pokiaľ však chlopne nefungujú správne, krv prúdi oboma smermi  a riadne neodteká. Tok krvi sa tak výrazne spomaľuje, hromadí sa a môže v cievach vytvárať nebezpečné zrazeniny (odborníci potom hovoria o trombóze). V prípade nedostatočnej funkcie žilných chlopní, keď žily strácajú elasticitu sa tiež objavujú kŕčové žily, ktoré vystupujú na povrch kože. Vzniku a tvorbe kŕčových žil a opuchov nôh môžeme do určitej miery predchádzať. 

Jedným z mnoho dôležitých faktorov je pohyb. Vhodná je chôdza, nordic-walking, jazda na bicykli, beh, plávanie. Veľmi užitočné je aj nosenie kompresných podkolienok, kde ich špeciálna lievikovitá konštrukcia, rozdeľuje sílu kompresie v rôznych častiach podkolienky. V oblasti členku je kompresia najvyššia a smerom hore postupne klesá, vďaka tomu podkolienky efektívne napomáhajú cirkulácii krvi smerom nahor k srdcu, tím podporujú prietok krvi a zvyšujú okysličenie svalov. Najskôr sa kompresné pančuchy používali hlavne v zdravotníctve, dnes už sa však kompresné podkolienky a návleky vo veľkom používajú aj v športe.

 

Vhodné cviky pre prevenciu vzniku alebo zmiernenie obtiaží pri kŕčových žilách a opuchoch nôh.

Ranné striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou trénuje cievy. Končte vždy studenou vodou.

Dávajte často nohy hore do zvýšenej polohy, ktorá bráni hromadeniu krvi.

Sadnite si alebo ľahnite na chrbát a krúžte členkami striedavo oboma smermi.

Prepínajte a krčte prsty na nohách a priehlavky.

Napodobujte jazdu na bicykli vlahu.

Ak musíte dlho dobu sedieť, aktivujte pravidelne „svalovú pumpu“ krúžením a kývaním nôh. 

 

V našich výrobkoch značky COLLM používame funkčné antibakteriálne materiály s obsahom striebra, vysokým odvodom vlhkosti a špeciálne ploché švy.

COLLM je česká značka, ktorá vďaka svojim skúsenostiam a poznatkom rozširuje a tvorí produkty COLLM k Vašej maximálnej spokojnosti. COLLM ide s dobou, preto sleduje a používa novinky zo sveta technológií a dizajnu.

Všetky nami ponúkané výrobky značky COLLM sú vyrobené v Českej republike.

 

Kompresné podkolienky COLLM RUN PRO. To je správna voľba.
Odstupňovanie kompresie podkolienok COLLM.
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma