Prečo práve kondenzačný kotol?

Prečo práve kondenzačný kotol?

Vedia ušetriť z vašej peňaženky...

29.07.2015 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Medzi hlavné činnosti našej spoločnosti Solidis, s.r.o. patrí aj realizácia komplexných služieb v oblasti dodávky a montáže zdravotechniky, kúrenia, dodávky kondenzačných kotlov, tepelných čerpadiel a solárnych technológií. 

 

Zameriavame sa na realizáciu komplexných služieb v oblasti dodávok technológií do rodinných domov, bytových nadstavieb a bytov. Staviame na renomovaných značkách ako je Buderus a Viessmann.

 

Čo je to vlastne kondenzačný kotol a na čo slúži?

Oproti ostatným kotlom s klasickým spaľovaním dokáže zužitkovať i časť tepla, ktoré pri klasickom spaľovaní odchádza spalinami cez komín. V porovnaní s tradičnými vykurovacími kotlami s nízkymi teplotami šetrí kondenzačná technika až do 14% nákladov na vykurovanie. V porovnaní so starými zariadeniami dokonca výrazne viac: až do 30%. Tiež dokáže plynule meniť veľkosť plameňa horáka podľa tepelnej požiadavky už od 18% výkonu, čím ešte viac šetrí náklady za vykurovanie.

 

Rozdiely medzi nízkoteplotnými, konvenčnými a kondenzačnými kotlami.

Plynový kotol je vhodne upravená a uzavretá nádoba, v ktorej dochádza k spaľovaniu plynného paliva, pričom sa uvoľňujú spaliny a teplo. Prostredníctvom výmenníka tepla sa vzniknuté teplo obsiahnuté v spalinách odovzdáva vykurovaciemu médiu (vykurovacia voda, kondenzát ).

 

Konvenčné kotly - nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách a strata citeľného tepla pri teplote spalín 150ºC je 10 %.

 

Nízkoteplotné kotly - nevyužívajú skupenské teplo vodnej pary avšak strata citeľného tepla je vďaka nižšej teplote spalín menšia.

 

Kondenzačné kotly - využívajú skupenské teplo vodnej pary v spalinách, aj citeľné teplo obsiahnuté v spalinách.

 

Použitie kondenzačných kotlov

Kondenzačné kotly možno použiť pre nové ako aj staršie vykurovacie systémy, keďže kondenzačné kotly sú vhodné nielen do systémov s prevažujúcim podielom podlahového vykurovania ale aj do starších vykurovacích systémov s radiátormi. Výhoda kondenzačných kotlov pri radiátorovom vykurovaní sa prejaví hlavne v prechodných obdobiach jar - jeseň, keď stačí ohrievať vykurovaciu vodu na teplotu do 50 º C.

 

V prípade, že potrebujete do Vášho príbytku nový kotol, neváhajte osloviť našu spoločnosť Solidis, s.r.o. a my Vám radi poradíme, ako i zrealizujeme Vaše predstavy o novom kotle ...

 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma