Prečo rozmýšľať o postavení domu na kľúč?

Prečo rozmýšľať o postavení domu na kľúč?

Ako vybrať kvalitnú stavebnú firmu

01.06.2017 | JUKA stavby s.r.o. | www.jukastavby.eu

Každý človek sa aspoň raz za život popasuje s túžbou bývať v dome. Niekomu sa tento sen splní skôr, inému neskôr, niekto má jednoducho šťastie a nejakú tú stavbu zdedí po starých rodičoch a niekto si na jej postavenie musí v práci oddrieť pekných pár rokov, možno dokonca desaťročí.

 

Ak teda patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí už potrebné financie našetrené majú, určite je na mieste začať sa zaujímať o to, ako ich čo najvýhodnejšie investovať. Samozrejme, nič netreba nechávať na náhodu – veď ako sa hovorí, „radšej dvakrát meraj a až potom strihaj“. Nikam sa preto neponáhľajte a nemajte strach, pretože odpovede na všetky dôležité otázky si k vám postupne svoju cestu nájdu.

Medzi najčastejšie patria napríklad aj tieto dilemy: Kúpiť si dom, ktorý už stojí alebo si radšej nechať postaviť úplne nový? A má byť poschodový alebo bude na začiatok stačiť len klasický jednopodlažný? Aký materiál je vhodné na výstavbu použiť? A na koho sa so všetkými požiadavkami vlastne obrátiť – zvládne to aj sused od vedľa alebo by bolo lepšie radšej osloviť nejakú renomovanú stavebnú firmu?

V minulosti nebolo ničím nezvyčajným zavolať si na pomoc pol rodiny (či dediny) a domček si postaviť, takpovediac, sám, no dnešná doba nás už všetkých núti rozmýšľať trochu inak. Túto zdĺhavú a náročnú prácu si, vďaka množstvu iných povinností, ktoré nás každodenne čakajú, musíme zjednodušiť a urýchliť, ako to len ide. V prvom rade si treba uvedomiť, že za každou stavbou stojí neskutočné množstvo driny, nadávok a zničených nervov. Teda – ak by ste si ju išli stavať svojpomocne. So všetkým sa ale dá efektívne popasovať a vyjsť zo situácie ako víťaz aj bez zbytočných problémov. Pýtate sa ako?

Možno je to práve dnešným rýchlym životným štýlom a možno iba prostým vývojom spoločnosti, no v poslednom období sa stali veľmi obľúbenými alternatívami bývania práve domy na kľúč. Znie to síce pekne, vravíte si, čo si ale pod týmto pojmom môžem reálne predstaviť? Teraz vás asi sklameme, ale presná definícia, žiaľ, neexistuje. 

 

Dom na kľúč by mal v podstate predstavovať to, že stavbu svojho vysnívaného príbytku zveríte do rúk stavebnej firme, ktorá sa vám postará o všetko potrebné a vy už nemusíte riešiť absolútne nič – po pár mesiacoch už jednoducho iba prídete, prevezmete si kľúče a nasťahujete sa. Samotný názov „dom na kľúč“ vychádza presne z takejto modelovej situácie.

Tu ale prichádza na rad tá rozporuplná časť – každá firma si pod vyššie spomínaným pojmom „všetko potrebné“ zadefinuje niečo iné, preto si každú predloženú zmluvu dobre naštudujte, aby ste neskôr neostali (nepríjemne) prekvapení. Ak sa totiž rozhodnete poprechádzať sa po krajine a oslovíte stavebnú firmu v Bratislave, stavebnú firmu v Žiline a do tretice aj stavebnú firmu napríklad v Košiciach, zákonite dostanete tri rôzne odpovede a teda aj tri rôzne zmluvy.

My ako jedna z najväčších/najdlhšie pôsobiacich stavebných firiem v Žiline (?) napríklad zastávame názor, že štandardne by služba domu na kľúč mala zahŕňať všetko od vybavenia stavebného povolenia cez zostavenie projektu (pričom si môžete vybrať z už vytvorených alebo si navrhnúť svoj vlastný) a realizáciu samotnej stavby, zapojenie do sietí až po vnútorné zariadenie domu a celkovú kolaudáciu. Vy už potom naozaj nemusíte riešiť absolútne nič, čo je v tejto uponáhľanej dobe naozaj na nezaplatenie. 

 

 

 

Viac info na JUKA stavby s.r.o.

 

Hodnotenie

Prečo rozmýšľať o postavení domu na kľúč?
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma