Prečo sa vzdelávať?

Vedomosti sú prostriedok realizácie

23.10.2016 | Michal Compel - Bezbolestné učenie | bezbolestneucenie.sk

Vedomosti sú prostriedkom realizácie pretože vďaka novým vedomostiam si schopný urobiť veci, ktoré si predtým urobiť nevedel. 

 

Cieľom vzdelania nie sú vedomosti, ale činnosť. Získal si nové know-how a teraz úlohu, ktorá sa ti predtým javila ako neuskutočniteľná a nadľudsky komplikovaná, zrazu dokážeš zrealizovať s ľahkosťou. A teraz máš návod ako zhmotniť do reality tvoje ekonomické zámery, životné sny a fantázie.

 

Platí to ako pre organizácie (firmy, politické strany, …), tak pre jednotlivcov: čím viac vedomostí majú, tým viac sú schopní zrealizovať.

 

Tajomstvo úspechu je vedieť niečo, čo iní nevedia.

 

Z tohto dôvodu je bytostne dôležité, aby si vedel získať nové vedomosti efektívne, jednoducho a bez nákladov. Rýchlejšie a lacnejšie než konkurenti. Preto, aby si dokázal urobiť to, čo konkurenti nedokážu ani vo sne. A mohol ich doslova prevalcovať.

 

Aké sú tie náklady na vzdelávanie? Predovšetkým čas obetovaný na natlačenie nových vedomostí do hlavy. Pre každého človeka pracujúceho hlavou je dôležité časové náklady stlačiť na minimum. A teda učiť sa racionálnym a hospodárnym spôsobom.

Hodnotenie

Prečo sa vzdelávať?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma