Prečo sa z pracovného hľadiska oplatí mať záľuby?

Prečo sa z pracovného hľadiska oplatí mať záľuby?

Vypĺňať si voľný čas koníčkami má svoje nepopierateľné výhody.

02.03.2017 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Každá škola, či už stredná alebo vysoká, ti spolu s klasickou výučbou poskytuje mnoho mimoškolských aktivít. Predstavil si si matematický krúžok? Tam to v žiadnom prípade nekončí. Možností v škole, ale aj mimo nej, je nespočet. Už si len vybrať tú správnu a prijať fakt, že ti ukrojí pomerne veľkú časť voľného času. Stojí to za to? Jednoznačne.

 

Mimoškolské aktivity majú hneď niekoľko pozitívnych vplyvov na tvoj pracovný a súkromný život.

 

1. Drahocenné body do životopisu

Hovoríme o tom stále dookola, ale čo je v životopise, to sa počíta. V drvivej väčšine prípadov je práve životopis rozhodujúcim faktorom pri hľadaní práce. On rozhoduje, on ťa odlišuje. Preto by si sa mal snažiť naplniť ho najviac ako sa dá bez potreby prikrášľovania pravdy. Krúžky, voliteľné predmety, školské časopisy, kluby, študentské parlamenty, … Práve to je najväčším lákadlom pre zamestnávateľa. Z tvojho životopisu chce vyčítať, že si iniciatívny, aktívny, máš nadšenie a záujem aj o veci nad rámec tých “povinných“.

 

2. Rozhľad a zručnosti v rôznych oblastiach

Nikdy nevieš, čo ti skríži cestu. Každá skúsenosť sa počíta. Zamestnávateľ ťa neprijíma len na základe vzdelania potrebného pre danú pozíciu, všíma si tvoj rozhľad v rôznych oblastiach, zaujímajú ho všeobecné zručnosti, koníčky, ktoré mu o tebe častokrát prezradia oveľa viac ako meno univerzity. Môže v tebe nájsť nadšenie pre rovnaké témy, ku ktorým sám inklinuje. Len takáto malá podobnosť ťa hneď posúva o trošku vyššie nad ostatných uchádzačov.

 

3. Nové kontakty

Každá aktivita znamená nových ľudí, nový kolektív a nové známosti. A s každým novým človekom prichádzajú nové kontakty. Je veľmi pohodlné a mimoriadne výhodné mať v každej situácii niekoho po ruke. Kontakty sú koniec koncov základom úspechu. Ľudia prinášajú nové možnosti, príležitosti a informácie.

 

Pokračuj v čítaní.

Hodnotenie

Prečo sa z pracovného hľadiska oplatí mať záľuby?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma