Prečo si dať pri maľovaní namiešat farbu profesionálom

Chystáte sa malovať a omrzela vás biela farba? Môžete si namiešať vlastnú, no výsledok nemusí spĺňať vaše očakávania.

04.08.2014 | Farlesk | www.farlesk.sk

Chystáte sa kompletne prerábat byt, či vybranú miestnosť alebo len potrebujete vymaľovať? Po zvážení otázky akého maliara si zaobstarať, či akého člena rodiny povolať na pomoc, určite príde rad aj na vyberanie farby. Čo takto priestor svojho bytu ozvláštniť a na náter použiť inú farbu než klasiku v podobe bielej?

 

Milióny farebných možností

 

Voľbu farby by ste nemali brať na ľahkú váhu. Koniec koncov maľovaniu predchádza niekoľko starostí – od spomínanej voľby maliara cez presúvanie a obaľovanie nábytku, až po samotné práce. Bolo by nepríjemné po celom tomto procese zistiť, že nanesená farba vôbec nezodpovedá vašim predstavám. Každý si pri prezerani webových stránok či katalógov o bývaní nájde farbu, ktorú by chcel vo svojom príbytku použiť. Čo však ak túto farbu žiadny obchod nemá v ponuke? Vtedy treba osloviť profesionála v miešacom centre daného obchodu a nechať si predstavovanú farbu namiešat. Pre veľa ľudi je to dnes už jasná volba.

 

Miešanie farieb sa v poslednej dobe výrazne rozšírilo. Určite za to môže aj zvyšujúca sa snaha ľudí prispôsobit si farebnému tónu miestnosti okrem nábytku a doplnkov aj farbu stien. Dopyt po čoraz špecifickejších farbách sa zvyšuje, a preto profesionálny prístroj na miešanie farieb už preto chýba len v máloktorej špecializovanej predajni. Hlavnou výhodou namiešania farby je, že nie ste obmedzovaní aktuálnou ponukou predajcu a farba je každému zákazníkovi miešaná na počkanie a podľa jeho predstáv. Zo želanej farby vám teda môžu spraviť studenší, či naopak teplejší odtieň – skrátka a dobre, farebné spektrum nepozná hranice.

 

Nie je farba ako farba

 

Ešte stále je však alternatívou aj kupovaná farba, ktorú si vyberiete podla vzorkovnika, či aktuálnej ponuky predajne. Hoci vás takáto farba vyjde lacnejšie, nevýhodou je, že nie vždy sa vám ponúkané odtiene priamo trafia do vkusu. Za zváženie stojí aj fakt, že odtieň na obrázku nemusí presne zodpovedať tomu, ako bude odtieň vyzerať na stene po úplnom zaschnutí.

 

To isté zvykne platiť aj pri podomácky namiešaných farbách. Pre dosiahnutie želaného odtiena treba preto nechať miešanie vždy na špecializované centrá, kde je farba miešaná pomocou prístroja. Výhodou tiež je, že každá namiešaná farba je ukladaná do databázy. Ak vám teda nebude farba stačiť, vždy si môžete prísť dať namiešať viac. Odtieň bude úplne rovnaký, čo sa vám pri domácom miešani podarí len tažko. Ušetríte si tak nielen starosti a čas, ale aj minuté peniaze za domiešavanie, v konečnom dôsledku nesprávneho, odtieňa.

 

 

Hodnotenie

Prečo si dať pri maľovaní namiešat farbu profesionálom
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma