Prečo sú drevené brikety najlepšou voľbou

Prečo sú drevené brikety najlepšou voľbou

S príchodom zimy sa rozbieha aj diskusia o výhodách a nevýhodách rozličných vykurovacích materiálov.

05.12.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Prečo sú drevené brikety najlepšou voľbou

S príchodom zimy sa rozbieha aj diskusia o výhodách a nevýhodách rozličných vykurovacích materiálov. Každý si nesie svoje pre a proti čo do ceny a kvality. Do popredia sa ale dostávajú brikety, ktoré si vďaka svojim užitočným vlastnostiam nachádzajú cestu do domácností po celom svete.

Ekologický materiál

Drevené brikety sú vyrábané z pilín, odpadových látok, ktoré by ináč nenašli využitie. Okrem toho do nich nie sú pridávané žiadne chemikálie ani lepidlá. Brikety pri spaľovaní tiež nevytvárajú také množstvo emisií ako iné vykurovacie materiály.

Nízke percento vlhkosti

Na rozdiel od dreva, ktoré je treba sušiť aj dva roky, brikety obsahujú len minimálne percento vlhkosti, vďaka čomu nedechtujú a horia rovnomerne a dlhodobo.

Popol brikiet môžete využiť ďalej

Ak máte doma záhradku, popol z brikiet môžete využiť ako hnojivo. Stačí ho zmiešať s kompostom a pohnojiť ním záhradku. Obsahuje totiž minerály, ktoré vyživujú pôdu.

Jednoduchá manipulácia

Brikety sú dodávané na paletách, nezaberú veľa miesta, a nemajú ani zvláštne podmienky na skladovanie. Pred použitím ich nemusíte nijak pripravovať, štiepiť ani rezať.

Žiadne triky

Pri kúpe dreva si musíte dávať pozor hneď na niekoľko faktorov. Prvým je jeho nadmerná vlhkosť. Predajcovia často drevo vysušia na slnku, a preto sa na pohľad javí ako suché. V samom strede je ale mokré, a teda nepoužiteľné. Drevo by ste pred kúpou mali rozštiepiť a odmerať jeho vlhkosť vlhkomerom. Druhým faktorom je jeho skladanie na paletu. Aj keď si objednáte celý meter kubický dreva, môže byť naskladané špeciálnym spôsobom a vy v skutočnosti obdržíte menšie množstvo.

Ak sa rozhodnete pre brikety, na podobné úskoky si pozor dávať nemusíte.

Alternatívou k briketám sú pelety. Drevené pelety sa vyznačujú rovnakými vlastnosťami, líšia sa len veľkosťou.

Hodnotenie

Prečo sú drevené brikety najlepšou voľbou
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma