Prečo užívať výživové doplnky?

Prečo užívať výživové doplnky?

Alebo ako zlepšiť svoje zdravie bez liekov

03.06.2016 | Jozef Mišeje O S A | www.vitalfit.sk

Naše zdravie si udržíme vtedy, keď nášmu fyzickému telu dodáme pomocou správnej výživy a vitamínovo - minerálnych doplnkov to, čo mu chýba a čo nevyhnutne potrebuje. Mnohí výživoví experti sa zhodujú v tom, že väčšina ľudí v civilizovanej spoločnosti trpí nedostatkom základných vitamínov a minerálov.

 

Bez dlhodobého a pravidelného konzumovania kvalitnej, plnohodnotnej stravy a aspoň základných minerálov a vitamínov sa prakticky nemôžeme vyhnúť najčastejším civilizačným chorobám: infarktu, porážke, rakovine, cukrovke, osteoporóze, a pod. Z tohto poznania jasne vyplýva, že keď nášmu fyzickému telu dodáme nevyhnutné dôležité látky, tak má šancu prirodzenej regenerácie a prekonania akejkoľvek choroby. Každý dospelý a rozumný človek je sám zodpovedný za zdravotný stav svojho srdca, mozgu, cievneho systému, kĺbov, kostí,... Preto je nutné uvedomiť si dôležitosť konzumovania doplnkov výživy.

 

Uvedomme si, že:

 

- keď sa narodíme, naše telo neobsahuje žiaden brufen, acilpirín, ibalgin,... (len ak sa počas tehotenstva dostanú do plodu dieťaťa).

- ani jedna naša bunka nie je zložená z práškov, tabletiek, rôznych konzervačných látok, umelých farbív, sladidiel z ropy,...

- keď uzrieme prvý krát svetlo tohto sveta, tak naša fyzická schránka je zložená z desiatok rôznych minerálov, stopových prvkov, vody, a pod.

 

Tak prečo do seba niekedy po celé dlhé roky prijímame chémiu?

 

Draslík, magnézium, kalcium ,sodík, zinok, selén, železo, jód, vitamín C, E, A ,... v žiadnom prípade nenahradíme liekmi. To znamená, že pokiaľ máme nedostatok niektorých živín, musíme ich doplniť. Bez toho nemôžeme vyzdravieť. Užívaním chemických liekov sa môžeme určitý čas cítiť lepšie, ale skutočnú príčinu nášho problému neodstránime. Konzumovaním liekov našu chorobu len kamuflujeme, a to je hlavný dôvod ich neúčinnosti a nutnosti dlhodobého prijímania.

 

Len malé množstvo chorých ľudí sa úplne vylieči zásluhou chemických liekov. V mnohých týchto pozitívnych prípadoch ide hlavne o zmenu celkového prístupu k svojmu zdraviu - napr. obmenou jedálnička, zmenu svojho správania, zlepšenia vzťahov so svojimi blízkymi, a pod.

 

Veľká časť obyvateľstva na Slovensku zomiera na cievne príhody: infarkty (srdce), porážky (mozog). Ďalšia časť populácie zomiera hlavne na rakovinu, cukrovku, a pod. Tieto zdravotné ťažkosti sú vlastne metabolické choroby - poruchy, ktorých príčinu dokážeme odstrániť len tým, že budeme náš organizmus pravidelne zásobovať nevyhnutnými organickými živinami. Vznik týchto ťažkých, najrozšírenejších ochorení jasne súvisí s nesprávnym stravovaním a s vysokým nedostatkom esenciálnych látok.

 

Z tohto poznania je prospešné sa poučiť a uvedomiť si, že choroba neprichádza náhodne ani zbytočne, ale je len odrazom našej nedôslednosti, nevedomosti a nerešpektovania zásadných pravidiel vo výbere prirodzených potravín. 

 

Celý článok nájdete tu.

 

Hodnotenie

Prečo užívať výživové doplnky?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma