Predaj starších rodinných domov

Predaj starších rodinných domov

Dobrá lokalita je základ

28.12.2015 | Realitná spoločnosť Exkluzív | www.realityexkluziv.sk

Pri porovnaní podielu predaja rodinných domov a predaja bytov vieme povedať, že predaj domov zaostáva. Nemôžme však hovoriť o tom, že záujem kupujúcich po rodinných domoch klesá. Ten je konštantný z viacerých dôvodov. S bývaním v dome sa spájajú mnohé výhody, pre ktoré by ich majitelia nemenili. Taktiež ak sa nájde atraktívna lokalita a kupujúci majú dostatok financií na rekonštrukciu, budú sa dobre predávať aj staršie objekty.

 

Stály dopyt po starších domoch

 

Staršie nehnuteľnosti, ktoré sú v dobrom stave dokážu majiteľom prinášať dostatočný komfort a plniť svoj účel. Mnoho kupujúcich sa dnes rozhoduje práve pre staršie reality a často oslovujú realitné kancelárie práve s požiadavkou na kúpu staršieho domu. Na Slovensku máme takýchto realít dostatočné množstvo a kupujúci si majú z čoho vyberať. Pokiaľ hľadáte staršiu realitu v Banskobystrickom kraji, neváhajte a obráťte sa na realitnú kanceláriu Reality Exkluzív Lučenec, ktorá je špecializovaná na rodinné domy v Lučenci, Leviciach, Rimavskej Sobote, Brezne a v ich okolí.

 

Rozhodujúca je cena a lokalita

 

Predaj nehnuteľností ovplynuje mnoho faktorov, rovnako je tomu aj pri predaji starších rodinných domov. Oproti novostavbám majú výhodu priaznivejšej ceny, čo zvyšuje dopyt po týchto nehnuteľnostiach. Veľmi dôležitým faktorom je aj lokalita. Práve vďaka nej si kupujúci vyhliadnu realitu a následne prebieha proces rozhodovania, či danú realitu kúpiť alebo nie. Vďaka tomuto sa udržiava životaschopnosť takýchto objektov aj na niekoľko desaťročí.

 

Tiché lokality

 

Dopyt rastie hlavne po zachovalých rodinných domoch v pokojných lokalitách na vidieku alebo v pri rekreačných strediskách. Majitelia domov hľadajú oddych od mestského života. 

 

Záujem o chaty klesá

 

Realitné kancelárie však už niekoľko rokov hlásia prepad v predaji chát. Vplyv na tento vývoj môže mať aj vyšší dopyt po starších rodinných domoch, ktoré v mnohých prípadoch nahrádzajú chaty. Tento trend pravdepodobne nekončí, staršie rodinné domy totiž majú zvyčajne väčšiu rozlohu aj kvalitu ako chaty ale zrovnateľné ceny, z čoho vyplýva prevaha starších rodinných domov.

Hodnotenie

Predaj starších rodinných domov
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma