Premeňte svoju domácnosť na ekologickú

Premeňte svoju domácnosť na ekologickú

Chcete žiť ekologickejšie, ale nie ste si istý, kde by ste mali začať a či vaše úsilie niečo naozaj zmení?

23.10.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Premeňte svoju domácnosť na ekologickú

Chcete žiť ekologickejšie, ale nie ste si istý, kde by ste mali začať a či vaše úsilie niečo naozaj zmení? Uvedomelý spôsob život sa môže javiť ako príliš náročný a mnohí sa myslia, že nemá zmysel sa podobným životným štýlom obťažovať. Pravda je ale iná. Keby sa všetci rozhodli spraviť zásadný krok a prispeli svojou malou troškou, rozdiel by bol okamžite hmatateľný. Navyše, rovnako ako väčšina vecí, aj zmena začína od nás.

1.       Začnite si uvedomovať, čo doma používate

Venujte pozornosť tomu, ako cestujete, koľko používate vody, akým spôsobom domácnosť vykurujete. Uvedomelosť vám pomôže robiť environmentálne priateľskejšie rozhodnutia.

2.       Zasaďte stromy

Stromy nám dávajú kyslík, ovocie a prečisťujú vzduch. Zasadené stromy okolo domu vám pomôžu zredukovať spotrebu energie a udržia váš dom v chlade počas horúcich letných dní.

3.       Hospodárte s vodou

Aby sa voda dostala z riek a jazier do vašich domovov, je potrebná veľká dávka energie. Preto vodou treba šetriť. To zahŕňa krátke sprchy, zastavovanie vody pri čistení zubov, používanie spotrebičov, ktoré vodu šetria, zbieranie dažďovej vody a jej následné využitie na polievanie záhradky.

4.       Vykurovanie v zime

Dnes už na trhu nájdete celú škálu vykurovacích materiálov. Medzi tie ekologické patria brikety a pelety. Drevené brikety sú vyrábané z odpadových materiálov, pilín, ktoré produkuje drevospracujúci priemysel. Piliny sú následne zhutňované pod vysokým tlakom a teplotou. Keďže drevo počas procesu výroby vylučuje lignín, nie je potreba do brikiet ani peliet pridávať žiadne chemikálie. Sú cenovo dostupné, horia dlhodobo a rovnomerne a obsahujú len nízke percento vlhkosti. Brikety tiež nevylučujú do ovzdušia toľko emisií ako iné vykurovacie materiály. Majú tiež široké použitie, môžete ich využiť v kozuboch, peciach aj kotloch.

 

 

Hodnotenie

Premeňte svoju domácnosť na ekologickú
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma