Rajecká dolina ukrýva množstvo zaujímavých zákutí

Rajecká dolina ukrýva množstvo zaujímavých zákutí

Zaujímavé miesta a tipy na letné ubytovanie

02.06.2016 | Sz3, s. r. o. | www.ubytujsa.sk

Máte chuť na potulky pokojnou krajinkou? Rajec – súčasť regiónu Horné Považie, je popretkávaný početnými turistickými chodníčkami i trasami vhodnými na cykloturistiku. Ukrýva mnoho zákutí, ktoré stoja za ich objavenie. Vhodnou túrou bude určite vychádzka na vrchol Kľaku s panoramatickým výhľadom na ďaleké okolie a možnosťou vidieť Kľacký vodopád. Nádherné prechádzky zažijete v prostredí zlepencových Súľovských skál, Žibridu. Blízko neho sa nachádza geomorfologický jav – skalný budzogáň. Pre fanúšikov hradov je k dispozícii zrúcanina Lietavského hradu. 

 

Medzi často navštevované patrí obec Čičmany, doslova dýchajúca minulosťou. Čičmany sú preslávené maľovanými dreveničkami, ľudovými krojmi či výšivkami. V takto atraktívnej lokalite je pre vás pripravené ubytovanie ČičmanyPenzión Javorina. Penzión Javorina je zrekonštruovaný ľudový zrubový dom, so svojou domáckou atmosférou ponúka ubytovanie, stravovanie, wellness, či mini farmu domácich zvierat. Vypnete a relaxujete na mieste, kde sa zastavil čas, no zároveň služby zaručujú kvalitu a váš úsmev.

 

Ubytovanie v Čičmanoch v maľovanej dreveničke? V centre historickej dedinky nájdete Drevenicu Brundzovce - nadštandardné ubytovanie so širokou paletou doplnkových služieb.

 

Blízko obce Čičmany sa rozprestiera Rajecká Lesná, v ktorej vás upúta preslávený pohyblivý Betlehem – ručne vyrezávaná najväčšia drevorezba svojho druhu na svete. Neďaleko sa týči Frivaldská kalvária, spod ktorej podľa miestnych vyteká zázračná voda. 

 

To všetko a ešte viac vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou. Tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku. 

 

Hodnotenie

Rajecká dolina ukrýva množstvo zaujímavých zákutí
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma