Realita verzus mýtus o servisoch smartfónov

Realita verzus mýtus o servisoch smartfónov

Mnoho užívateľov smartfónov si svoj telefón nenechá opraviť v servise, pretože ma mylné informácie o tom, ako to celé funguje.

11.12.2018 | Hi Promotion s.r.o. | idoctor.sk

Realita verzus mýtus o servisoch smartfónov

Mnoho užívateľov smartfónov si svoj telefón nenechá opraviť v servise, pretože ma mylné informácie o tom, ako to celé funguje. O aké mýty ide?

Mýtus: Keď si smartfón necháte opraviť v neautorizovanom servise automaticky stratíte záruku

Záruky a garancie sa vzťahujú len na konkrétne typy problémov, ako sú nejaké softvérové alebo hardvérové poruchy. Do toho ale nespadajú poškodenia ako rozbitý displej, nefunkčné porty, poliatie telefónu a podobne. Poruchy tohto typu vám v rámci záruky nikto neopraví a vy svoj smartfón aj tak musíte opraviť na svoje vlastné náklady.

Smartfón teda môžete opraviť v autorizovanom aj v neautorizovanom servise. Opravou v neautorizovanom servise záruku nestratíte. Ak vám servisní pracovníci poškodený diel vymenia za originálny, záruka bude stále platiť. Väčšina servisov má medzi náhradnými dielmi aj tie originálne kúsky, takže by to nemal byť žiadny problém.

Mýtus: Vodotesný a vodeololný znamená to isté

Ak ste si kúpili iPhone a očakávate, že bude vodeodolný, ste na omyle. V oboch vyššie spomínaných vlastnostiach je totiž rozdiel. Telefón na niekoľko minút dokáže vode odolať, ale ani to ešte nemusí znamenať, že je úplne vodotesný. Apple sa tým v podstate snaží povedať, že iPhone môžete využívať aj vo vlhkom prostredí, opatrnosť je ale stále na mieste.

Mýtus: Ak sa smartfón raz poškodí, už nikdy nebude plne funkčný

Ďalší z rozšírených omylov. Súčiastky súčasných smartfónov sú takmer všetky plne vymeniteľné. Preto mýtus vôbec nedáva zmysel. Ak sa totiž vymení poškodený diel za úplne nový, telefón bude fungovať.

Kompletný servis mobil vám ponúka servisiDoctor sídliaci v Bratislave. Servis má skladom všetky náhradné diely, či originálne alebo neoriginálne a opraví vám mobilný telefón aj na počkanie. Či už ide o výmenu displeja, výmenu batérie, výmeny dotykovej plochy a ďalších súčiastok, skúsení pracovníci si s problém zaručene poradia.

Hodnotenie

Realita verzus mýtus o servisoch smartfónov
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma