Rýchle ošetrenie drobných poranení

Prvá pomoc pre každého

25.06.2015 | ALIME, s.r.o.

Určite sa Vám alebo Vašim deťom stala menšia odrenina, ktorú ste chceli hneď ošetriť. Spoločnosť AVEFLOR prichádza z kompletnou radou výrobkov vhodných na ošetrenie drobných poranení. Či už ste zodpovedný rodič alebo športovec, výrobky Aveflor na ošetrenie by mali byť súčasťou Vašej lekárničky.

 

Zastavovač krvácania Akutol Stop spray by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Jeho použitie je vhodné na ošetrenie odrenín a rôznych povrchových poranení. Zloženie obsahuje aktívnu látku, ktorá svojim zložením absorbuje krv a vytvára hydrogel. K zastaveniu krvácania dochádza na základe reakcie medzi sodnými iontmi krvi a vápenatými iontmi tela aktívnej látky. Jednoduché nanášanie formou spreja zabezpečí rýchle ošetrenie a aktívna zložka do 2 minút zasychá a vytvára vode odolnú vrstvu. Táto plastická ochrana zabráni prístupu cudzích látok z vonkajšieho prostredia a zároveň nebráni prirodzenej perspirácii pokožky. Ošetrená rana ostáva uzatvorená a proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. K odstráneniu obväzu dôjde samovoľne po 3-4 dňoch postupným zoslabením plastickej vrstvy. Ak si to poranenie vyžiada, tak postrek je možne po 3 dňoch opakovať.

 

Akutol Stop spray je ošetrujúci výrobok od spoločnosti Aveflor. Tento regeneračný obväz vytvára nad poranením ochranu vrstvu tzv. regeneračný obväz a zároveň dezinfikuje poranené miesto. Zloženie s aktívnou zložkou alginátu vytvára chladivú vrstvu prášku, ktorá absorbuje tekutinu z poranenia. Po aplikovaní vzniknutý hydrokoloid regeneruje, hydratuje a zároveň napomáha čisteniu a hojeniu poraneného miesta. Výrok je vhodný na ošetrenie drobných povrchových poranení. Pre lepšiu fixáciu vzniknutého hydrokoloidu sa odporúča použiť Akutol spray plastický obväz.

 

Ochranný plastický obväz Akutol spray po aplikovaní rýchlo zasychá a do 2 minút vytvára vrstvu, ktorá uzatvára poranené miesto a zároveň nezabraňuje jeho „dýchaniu“. Výhodou je jeho zloženie, ktoré zaručí, že po aplikovaní na poranené miesto ostane rana uzavretá aj vo vlhkom alebo znečistenom prostredí. Pri aplikovaní je dôležité naniesť len jednu vrstvu ochranného plastického obväzu. Viac vrstiev môže zabrániť prirodzenému dýchaniu poraneného miesta a tým spomaliť proces hojenia.

 

Akutol hydrogel je hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov vytvorený na ošetrenie lokálnych suchých a vlhkých rán prostredníctvom regulácie mikroprostredia rany.

Jeho použitie je vhodné aj na použite pri ošetrení akútnych či chronických rán, ako sú napríklad povrchové popáleniny, odreniny, chirurgické rany, dekubity, bércove vredy a pod. Zloženie obsahuje kyslý karbomer stabilizovaný karnozínom, ktorý je základným peptidom prirodzenie obsiahnutým v pokožke. Pri použití na ošetrenie suchých rán ako sú odreniny alebo chirurgické rany karbomerom, má uzavierací účinok. Týmto účinkom sa zabráni vyparovaniu vlhkosti z poraneného miesta, čím sa obmedzí strata tekutiny z pokožky. Zložka karnozínu reguluje kyslé polýmery a pôsobí ako vhodný antioxidant. Hydrogel pôsobí príjemne na pokožku, keďže ochladzuje a zjemňuje kontakt s náplasťou alebo obväzmi. Zloženie neobsahuje dráždivé parabény, ale obsahuje konzervačný citran strieborný.

 

Všetky produkty môžete zákupiť: Ošetrenie a dezinfekcia rán a poranení na mysalon.sk

Hodnotenie

Rýchle ošetrenie drobných poranení
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma