S novým životopisom do nového roku

S novým životopisom do nového roku

Je tu rok 2015 a každý kto hľadá brigádu alebo trvalé zamestnanie, by sa mal zamyslieť nad tým, či je jeho životopis aktuálny

07.01.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

To ako by mal vyzerať dobrý životopis, resp. taký životopis, ktorý personalistu zaujme záleží veľmi od toho aké životopisy posielajú ostatní uchádzači. V prípade takej nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi, aká je na Slovensku teraz je veľmi dôležité odlíšiť sa. Personalistom totiž chodí množstvo životopisov, ktoré sú takmer totožné. 

 

V životopise sú jednoducho vypísané osobné údaje, údaje o vzdelaní a znalosti cudzieho jazyka. Niektorí dopíšu aj svoje hobby a tí najusilovnejší nájdu aj vlastnosti, ktoré na personalistov majú zaručene platiť (no už dávno neplatia). Každý personalista vie rýchlo odhaliť, že tieto frázy človek našiel niekde na internete.

Presvedčiť treba niečim iným, niečím, čo ste dosiahli iné ako ostatní. Máte skúsenosti s dobrovoľníckou prácou? Uveďte to do životopisu. Venujete sa vo vašom voľnom čase aktivite, ktorá sa dá prezentovať na webe? Prezentujte sa a link si dajte do životopisu. Radi cestujete a navštívili ste rôzne miesta sveta? Uveďte cestovanie do záľub a viac ich rozpíšte. To všetko vám môže pomôcť v prípade, že nemáte žiadne pracovné skúsenosti. 

 

Nedá sa tvrdiť, že si s tým hneď nájdete úžasné zamestnanie, ale môžete nájsť dobrú brigádu, ktorá vás naštartuje, získate pracovné skúsenosti a budete mať možnosť ukázať, čo vo vás naozaj je.

 

Aký by teda mal byť životopis v 2015? Hlavne taký, ktorým sa pozitívnym spôsobom odlíšite od ostatných desiatok totožných životopisov.  

 

Pre životopis stále platia ďalšie základné veci, ktoré musia byť dodržané:

 

- správna gramatika

 

- vhodné formátovanie

 

- dostatočne podrobne uvedené popisy práce (ak máte pracovné skúsenosti)

 

Dnes mnohí zamestnávatelia veľmi často požadujú okrem životopisu v slovenčine aj životopis v anglickom jazyku. Je fajn mať pripravené vždy oba. Nezabudnite si životopis počas roka aktualizovať.

Brigada.sk - portál s brigádami pre študentov
 

Hodnotenie

S novým životopisom do nového roku
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma