Shamballa náramky

Shamballa náramky

V skratke

11.05.2014 | ONWAY | www.ashamballa.eu

História

 

Shamballa náramky majú pôvod v dávnej minulosti a sú spájané s budhizmom. Shamballa bola a stále je mýtickým miestom niekde vo vnútornej Ázii, v oblasti Tibetu. Je to miesto akejsi čistoty mysle, pokoja a šťastia. Práve pre život v šťastí a pohode sú tieto náramky spájané s touto oblasťou. Pripisuje sa im moc na ovplyvnenie mnohých stránok života.

 

Prvý krát sa náramky Shamballa objavili v predaji parížskeho klenotníctva v roku 1994. Na Slovensku sa náramky začali predávať v roku 2012. Legenda hovorí, že náramok ovplyvňuje čakry sídliace v srdci každého z nás. Preto nosenie náramku by nemalo byť len módnou záležitosťou, ale hlavne rečou životnej filozofie nositeľa náramku.

 

Shamballa a čakry

 

Čakra predstavuje určité spojenie medzi telom a astrálnym telom. Sú to „energetické centrá“, podoba neurovegetatívnych plexov. Jednotlivé čakry sú citlivé na svetlo určitých vlnových dĺžok, teda na farby svetla. Sedem hlavných čakier je spojených s farbami, ktoré vnímame očami. Týmto spôsobom ovplyvňuje farba Shamballa náramku danú čakru.

 

Farby

 

Červená je koreňovou čakrou. Vplýva na  pocit bezpečia, skutočnosti, zázemia, vlastníctva, stálosti a opory. Červený náramok je teda symbolom hmotných potešení a prežívania túžob.

 

Oranžová farba znamená emócie, odolnosť a zmyselnosť. Náramok v tejto farbe sa spája aj s kreativitou, zabraňovaním napätia a bariér, ktoré môžu brzdiť prežívanie radosti.

Žltá až zlatá farba je symbolom sily vôle, optimizmu a sebavedomia. Náramky žltej farby ovplyvňujú myslenie, logiku a inteligenciu.

 

Zelená je farbou súladu a vyrovnanosti, pôsobí na rast, ale aj na vnímanie lásky. Zelené náramky znamenajú pokoj a harmóniu.

 

Svetlomodré náramky ovplyvňujú čakru spojenú s hojením a rastom, ale aj s dôverou, komunikáciou a organizáciou.

 

Indigo až tmavomodrá farba ovplyvňujú abstraktné a pocitové aspekty nášho života. Pôsobia na čakru, ktorá ovláda sebarealizáciu, pozorovanie a mentálne schopnosti.

 

Fialová farba náramku vyžaruje svetlo pôsobiace na blaženosť a duchovno, ale aj na vnuknutie a múdrosť.

 

Shamballa ako trend

 

V súčasnosti sa však farebnosti a materiálom pri výrobe týchto náramkov medze nekladú. Nádherné náramky môžeme vyrobiť aj kombináciou prírodných materiálov a krištáľov. Pri výbere Shamballa náramku však netreba zabúdať na to, aký pocit vyvoláva farba, rovnaký bude vyvolávať náramok.

Shamballa náramok
Farebný shamballa náramok
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma