Si svojou prácou zničený? Pomôžeme ti to napraviť.

Si svojou prácou zničený? Pomôžeme ti to napraviť.

Syndróm vyhorenia. Počul si už o tom? Povieme ti, čo to je a ako sa mu vyvarovať

26.08.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Čo je to Burnout syndrome? 

Ide o extrémne vyťaženie, ako psychiky, tak aj fyzickej časti človeka. Pomaly sa rozvíja a človek napokon môže skončiť iba v depresii a frustrácii.

 

Bežné symptómy pre syndróm vyhorenia je únava a pokles výkonnosti, depresia alebo úzkosť alebo aj porucha spánku. Nesústredenosť, zabúdanie a vnútorný nepokoj. Tieto pocity majú rýchly spád. Ak začínaš v novej práci popadne ťa nadšenie a vzápätí si preťažený a vyhasnutý. Nie je žiadna motivácia a svoje dni upadajú. To je to, čo robí syndróm vyhorenia. 

 

Ak pretrváva dlhšie vie zasiahnuť aj do svojho okolia. Tým, že sa človek stáva náladový vie tým uškodiť aj svojim blízkym a rodine. 

 

Ako sa vyhnúť syndrómu vyhorenia? 

Priority

Stanov si, čo je pre teba naozaj potrebné. Neprepadaj urýchleným jednaniam. Maj menšie ciele, ktoré budeš postupne plniť. Taktiež, nezabúdaj sa svoju rodinu a kamarátov.

Workoholizmus

Syndróm vyhorenia vie vo väčšine prípadov napadať aj ľudí, na ktorých by ste to nikdy nepovedali. Ide o workoholikov. Je potrebné si dopriať odpočinok a pohodu sám pre seba. 

Komunikácia

Rodina a priatelia sú tu vždy pre nás. Nehanbi sa o svojich problémoch a pocitoch rozprávať. Vie to uvoľniť emócie a sám sa tak lepšie prepracuješ k pravému zdroju svojho stresu a preťaženosti.

Záľuby 

Hobby je tu od toho, aby sme sa prejavili alebo uvoľnili prebytočnú negatívnu energiu. Prestaneš myslieť alebo sa sústredíš iba na jednu danú vec. Práca pre teba vtedy nemôže existovať. 

Cvičenie

Okrem toho, že je cvičenie dobré pre fyzické zdravie, vie to vypnúť aj hlavu. 

 

Každopádne, musíš sa stať svojím vlastným pánom a veci si poriadne naplánovať. Bude lepšie sa riadiť riadnym rozvrhom, ako niektoré veci preháňať. Dávaj pozor, aby si vedel riadne rozoznať hranicu medzi osobným a pracovným. Práca je iba v práci, rodina je doma.

 

Hodnotenie

Si svojou prácou zničený? Pomôžeme ti to napraviť.
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma