Sika systém pre vlhké miestnosti

Sika systém pre vlhké miestnosti

Ide o 6 krokový systém pri stavbe vlhkých miestností. Typickým príkladom je kúpeľňa.

24.06.2016 | Ideaprogres, s.r.o. | www.eidea.sk

Ide o 6 krokový systém pri stavbe vlhkých miestností. Typickým príkladom je kúpeľňa. Tento systém je vysokokvalitným riešením, ktoré poskytuje nasledujúce výhody - komfort, funkčnosť, bezpečnosť, trvácnosť a kvalitu.

Krok č.1 - Kontrola stavu podkladu. podklad musí byť rovný, pevný, suchý, bez prasklín a látok ktoré majú vplyv na priľnavosť. Najprv spravíme vizuálnu kontrolu, či je povrch rovný a bez prasklín. Treba zohľadniť existujúce dilatačné škáry. Potom nasleduje akustická kontrola poklepaním pre zistenie pevnosti povrchu a tiež kontrola poškriabaním. Ďalej treba prejsť rukou po povrchu a skontrolovať tak či je čistý. Nakoniec kontrola povrchu pokropením, akú má nasiakavosť vodou a na možný obsah separačného prostriedku.

Krok č. 2 - Príprava povrchu. Tu už začneme používať špecifický stavebný materiál. Začína sa opravou nerovností. Podľa toho aký je podklad použite primer alebo poklad pred opravou navlhčite. Nasleduje nivelácia stien a podlahy. Nivelačné produkty Sika sú rýchlotuhnúce, čím je čakacia doba na mieste skrátená na minimum.

Krok č. 3 - Hydroizolácia škár, prechodov a penetrácií s tesniacou páskou Sika SealTape v spojení so Sika nepriepustnými maltami. Vždy začnite rohovým prvkom, vyhnite sa bublinám. Tesniaca páska musí byť s presahmi viac ako 5 cm. Neprekrývajte viac ako 2 vrstvy v rohu. Potom nasleduje prvá hydroizolačná vrstva - trhliny premosťujúca a trvácna hydroizolačná malta. Prvá vrstva musí byť kompletne vytvrdnutá predtým, než je pripravená na prekrytie druhou vrstvou. Po úplnom vyschnutí hydroizolačnej vrstvy sú múry a podlaha pripravené na pokládku dlaždíc.

Krok č. 4 - Lepenie dlaždíc. Najprv nakreslite vodorovnú čiaru pre prvý rad dlaždíc. Potom aplikuje maltu s nízkoprašnou technológiou. Pritlačte dlaždice do čerstvej vrstvy malty a jemným pohybom zabezpečte jej uloženie.

Krok č. 5 - Škárovanie dlaždíc, s cementovou škárovačkou pre škáry od 1 do 8mm. Použite gumené hladítko pre aplikáciu škárovačky diagonálnymi pohybmi. Dilatačné a spojovacie škáry nevypĺňajte maltou. Keď produkt začína schnúť, očistite povrch s jemne navhlčenou špongiou.

Krok č. 6 - Utesnenie škár, zabezpečí dlhodobú odolnosť voči plesniam. Najprv do škáry vložte výplňový profil a uistite sa že jeho povrch nie je poškodený. Povrch škár musí byť čistý a suchý. Použite ochrannú pásku, aby sa zabránilo zašpineniu okolia prebytočným tmelom. Špičku aplikátora odrežte tak aby sa prispôsobila šírke škáry. Nakoniec zahlaďte zatmelenú škáru, aby ju tmel lepšie vyplnil. Použite vhodnú špachtľu na odstránenie prebytočného materiálu. Odstráňte ochrannú pásku.  

Hodnotenie

Sika systém pre vlhké miestnosti
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma