Škola aj brigáda ?

Škola aj brigáda ?

Malý návod ako lepšie časovo zvládať školu aj brigádu naraz.

16.10.2017 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Rovnako ako mnohí študenti stredných a vysokých škôl, môžeš aj ty pracovať na čiastočný úväzok. Skvelá vec v tejto skúsenosti spočíva v tom, že ti nielen zarobí peniaze, ale aj ťa naučí nové veci o sebe.

 

Premysli to vopred

Pred získaním práce premýšľaj o tom, ako zvládneš žonglovanie práce a školy. Rozprávať sa s poradcom, učiteľom alebo rodičom o práci ti môže pomôcť zistiť, ako vyvážiť tieto dve aktivity. Vysvetli, akú prácu chceš a čo chceš aby ti dala.

 

 

Začni pomaly

Stabilný a predvídateľný harmonogram práce môže byť pre teba oveľa jednoduchší, aby si spravoval svoj čas múdro. Akonáhle sa ukáže, že dokážeš pracovať s časom dobre a zvládať tak svoje školské aj pracovné povinnosti, môžeš požiadať, aby si mohol pracovať častejšie.

 

Plánuj svoje každodenné úlohy

Jedným z najdôležitejších aspektov vyrovnávania školských a pracovných zodpovedností je naplánovanie svojich každodenných úloh. Investuj do denného plánovača alebo použi aplikáciu vo svojom telefóne, aby si naplánoval svoje každodenné povinnosti, ako sú školské hodiny, pracovné hodiny, záujmy, termíny projektov, termíny testov, sociálny čas atď.

 

Maj veci na poriadku

Kľúč ako sa vyhnúť stresu počas rušného pracovného obdobia je udržiavať si poriadok vo svojich veciach. Udržiavaj svoj pracovný stôl, skrinku a batoh usporiadaný. Nebudeš tak strácať čas hľadaním dôležitých vecí.

 

Ži zdravý životný štýl.

Žiť zdravý životný štýl ti môže pomôcť zvládnuť stres zo školy a práce.

 

Nauč sa povedať nie.

Mal by si sa vyhnúť tomu, aby si prijal príliš veľa zodpovedností. Je v poriadku, ak odmietneš pozvánky a príležitosti, na ktoré nemáš čas. Nemôžeš sa vždy stretnúť so svojimi priateľmi či ísť na každú akciu. Niekedy musíš vedieť povedať nie.

 

 

Hodnotenie

Škola aj brigáda ?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma