Skvelé triky, ako sa naučiť cudzí jazyk

Skvelé triky, ako sa naučiť cudzí jazyk

Ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka je už v dnešnej dobe samozrejmosťou.

03.07.2014 | ONLINE TORO,s.r.o. | www.bilingvi.sk

Ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka je už v dnešnej dobe samozrejmosťou. Existuje hneď niekoľko rôznych spôsobov, akými možno jeho osvojenie si docieliť. Ktoré sa dajú považovať za tie najefektívnejšie?

 

Jazykové kurzy Bratislava, organizujúce kurzy Angličtiny Bratislava, kurz nemčiny Bratislava a rovnako i kurzy Taliančiny pre zamestnancov nadnárodnej spoločnosti v oblasti IT, zozbierali hneď niekoľko odporúčaní, vďaka ktorým vám pôjde štúdium cudzích jazykov ľahšie, rýchlejšie, a so zreteľnejšími výsledkami:

 

1. Podľa odborníkov je oveľa efektívnejšie, ak sa pri štúdiu cudzieho jazyka učíte frázy – čiže skupiny slov, ktoré prirodzene patria k sebe. Metóda, kedy nás učitelia v škole zvykli na hodinách skúšať tucty slovíčok a zistiť tak, či sme si splnili domácu úlohu, sa teda javia ako celkom zlé. Učenie fráz je dokonca 4-5 krát rýchlejšie, než osvojovanie si jednotlivých slovíčok.

 

2. Jednotlivé frázy je dôležité neprestajne opakovať, hoc aj tridsať krát denne. Skvelým spôsobom, ako si jednotlivé frázy osvojiť čo najrýchlejšie, je sledovať zahraničné programy a počúvať rádio v pôvodnom jazyku. Efekt zaručený!

 

3. Učiť sa gramatiku štúdium v mnohých ohľadoch zbytočne „naťahuje“ a znepríjemňuje. Pokiaľ sa neplánujete zamestnať v prekladateľskej firme, snažte sa cudziemu jazyku porozumieť najmä ušami.

 

4. Ak ale predsa len túžite aj po gramatických znalostiach, krátke príbehy vám úžasne pomôžu. Nájdite si príbeh, ktorý vás zaujíma (najlepšie v prítomnom čase), a nechajte si ho nahovoriť v rôznych iných časoch. Následne ich počúvajte a podvedome sledujte rozdiely. Touto nenásilnou formou si vycibríte gramatiku a začnete ju používať celkom prirodzene.

 

5. Najúčinnejšie je učiť sa cudzí jazyk tesne pred spaním. Mozog si tak nadobudnuté informácie uloží do pamäte ako tie najčerstvejšie a následný spánok celý proces ešte väčšmi umocní. Nezabúdajte, že pätnásť minút intenzívneho učenia je neraz efektívnejších, ako dlhé hodiny nesústredenej snahy.

 

6. Pokiaľ sa chcete naučiť aj dobre písať, správne opisovanie textu v cudzom jazyku, je tá správna cesta.

 

7. Účinnou metódou je tiež počúvanie obľúbených pesničiek, samozrejme za predpokladu, že si k nim zoženiete i príslušný text. Nielenže tak zistíte, o čom sa v piesni spieva, ale jednotlivé slovné spojenia sa vám rýchlejšie vryjú do pamäti.

 

8. Nezabudnite, že to najdôležitejšie, čo vám v snahe osvojiť si cudzí jazyk nesmie chýbať, je chuť a trpezlivosť. Štúdium môžete poňať aj formou hry, veď s radosťou a zábavou stúpa odhodlanie. Mimochodom, ide tiež o skvelý spôsob, ako do učebného procesu zapojiť aj svoje ratolesti. Taká Angličtina pre deti tak bude pre ne oveľa žiaducejšia a lákavejšia.

Hodnotenie

Skvelé triky, ako sa naučiť cudzí jazyk
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma