Spite pokojne a zdravo

Spite pokojne a zdravo

Zdravý a nerušený spánok je v dnešnej dobe cieľom mnohých.

19.02.2018 | Hi Promotion s.r.o. | prespanok.sk

Spite pokojne a zdravo

Zdravý a nerušený spánok je v dnešnej dobe cieľom mnohých. Dni naplnené stresom, zhonom a nervozitou pokojný spánok určite nepodporujú. Našťastie však existuje niekoľko kúskov a trikov, ktoré vám v noci pomôžu načerpať energiu.

Aká by mala byť klíma v spálni?

Pred spánkom by ste spálňu mali vyvetrať. Dôležitá je aj teplota, ktorá by sa mala pohybovať okolo 18 stupňov Celzia. Ak si na teplo potrpíte, môžete mať v izbe aj 20 stupňov.

Prikrývku by ste mali prispôsobovať ročnému obdobiu. Príliš teplá prikrývka v lete vyvoláva nadmerné potenie. Následne ju zo seba počas spánku zhodíte a výsledkom môže byť podchladenie alebo prerušenie spánku.

Mnohí netušia, že vlhkosť v matracoch a prikrývke ostáva. V posteli sa potom vytvára vlhká klíma, ktorá môže ovplyvniť aj zdravotný stav človeka – prispieva k vzniku rozličných chorôb a reumy. Z toho dôvodu by každá posteľ mala mať matrac, ktorý zabezpečí dobrú výmenu vzduchu.

Nezabudnite na kvalitné vybavenie

Ako skvalitniť spánok? V skutočnosti ho ovplyvňuje mnoho faktorov. Napríklad to, čo večer zjete, vypijete, či máte dostatok pohybu a kedy a mnoho ďalších vecí. Rovnako dôležité je aj vybavenie vašej spálne. Matrac veľa napovie nielen o kvalite vášho spánku, ale aj o vašom zdravotnom stave. Každý obľubuje matrac iný – niekto ho má rád tvrdší, niekto zas úplne mäkký. Vyberať by ste si však mali aj podľa materiálu. Ak sa po nociach potíte, vyskúšať môžete matrac zo studenej peny, ktorý je skvelou oporou pre vašu chrbticu a vďaka veľkým pórom bude vždy dostatočne prevzdušnený a vám sa hneď bude spať pohodlnejšie.

Vyskúšať môžete aj polohovateľný rošt či anatomický vankúš, ktoré vám pomôžu spánok spríjemniť ešte viac a uľavia vám od bolesti krčnej chrbtice.

Tip na záver

Nájdite si svoj prirodzený režim spánku, ktorý budete stoj, čo stoj dodržiavať. Do postele sa snažte chodiť v tú istú hodinu a cez víkendy nevyspávajte. Sami uvidíte, že sa budete cítiť nielen energickejšie, ale aj výkonnejšie.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma