STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ V ZIMNOM OBDOBÍ

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ V ZIMNOM OBDOBÍ

Pre zdravú a krásnu pleť bez vrások!

10.02.2015 | Zdravá pokožka | www.zdravapokozka.com

V zime musíme našej pleti venovať mimoriadnu starostlivosť. Našu pleť zaťažujú nielen vonkajšie mrazy a náhle prechody z vyhriatych miestností von či naopak. Tiež vlhkosť vzduchu je nízka ako vonku, tak i v našich teplých vykúrených miestnostiach.

 

To pleti odoberá vodu a tá sa tak príliš vysušuje. V zimnom období pomalšie funguje náš metabolizmus a žľazy produkujú menej tukov. To všetko má za následok stratu pružnosti, oslabuje sa ochranný film, pleť je drsnejšia a krehkejšie. Omrznuté kože červenie, pery môžu popraskať, koža je celkovo vysušená. Je nezbytné používat kvalitní pleťový krém.

 

Preto je potrebné každé ráno použiť hutnejší denný krém s výživnými zložkami. Takéto pleťové krémy dokážú udržať vlhkosť nielen na povrchu pleti ale aj v našich bunkách. Pleť môže vďaka tomu zostať dlhú dobu pružná a svieža. Naopak na noc použijeme v zime radšej ľahší zvláčňujúci noční krém.

 

V zimnom období je tiež vhodné použiť na tvár make-up. Ten vytvorí ochranný štít proti škodlivinám. Pozor dajte na správne odtiene, vhodné sú nazlatlé a bronzové. Vhodné je aspoň 2x týždenne použiť regeneračnú masku a 1x týždenne peeling.

 

Pozorne si tiež strážte správny pitný režim. Nedostatočný prísun tekutín sa prejaví na pleti únavou a vysušením. Pite bylinné čaje, minerálky alebo obyčajnú vodu. Opatrne s kávou, jej účinky sú nehydratující. Na škodu nie je ani čerstvé ovocie a vitamíny. Aj to má na kvalitu a vzhľad Vašej pleti veľký vplyv.

 

Podľa potreby pridajte balzam na pery, vhodný je s prímesou vosku, olejov a vitamínov. Nezabúdajte ani na starostlivosť o ruky, tiež tie sú v zimnom období vystavené zvýšenej záťaži. Mimoriadnu pozornosť musíme venovať starostlivosti o očné okolie a vybrať vhodný očný krém.

 

Jedinečné prípravky vybraných švajčiarskych a nemeckých laboratórií pre skutočnú podporu Vašej pleti nájdete v e-shope http://www.zdravapokozka.com.

 

 

 

 

 

 

unikátna kozmetika firmy LARENS
prírodná kozmetika firmy Intercosmetica Neuchâtel

Hodnotenie

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ V ZIMNOM OBDOBÍ
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma