Starostlivosť o vlasy v lete

Starostlivosť o vlasy v lete

Viete ako na to?

06.07.2016 | NAOS SLOVAKIA | www.bioderma-sk.com

Leto dá vašim vlasom zabrať a nielen častým kúpaním v chlorovanej alebo slanej vode. Rovnako ako na pokožku, škodlivé UV žiarenie slnka pôsobí aj na vlasy. Viete ako sa ochrániť, aby vaše vlasy zostali krásne a zdravé? Prečítajte si niekoľko rád.

 

Slnečné lúče spolu s UV žiarením môžu preniknúť až cez ochrannú vrstvu vlasu a narušiť tak jeho štruktúru.  Takéto vlasy sú potom vysušené, polámané a bez lesku. Ak nechcete riskovať túto situáciu, ktorú zachránia už len nožnice, mali by ste sa chrániť.

 

Najlepšia ochrana pred slnkom je pokrývka hlavy, môžete si vybrať zo štýlových klobúkov alebo dať prednosť šatke či šiltovke. Nielenže ochránite svoje vlasy, ale môžete predísť aj bolestiam hlavy, ktoré sú z  pobytu na slnku bežné.  Ochranu vlasov sa však odporúča  zintenzívniť aj opaľovacím sprejom s UV faktorom, ktorý rovnomerne nastriekate na vlasy a necháte zaschnúť.

 

Ako si chrániť vlasy pri vode? Ideálne sú kúpacie čiapky, pod ktorými vlasy ostanú suché a chránené pred morskou či bazénovou vodou, ale aj pred UV žiarením. Dnes zoženiete aj veľmi pohodlné a elastické čiapky pre dlhé vlasy. V prípade, že ich nemáte veľmi v obľube, aplikujte si vždy na vlasy vodeodolný opaľovací sprej s UV faktorom a po kúpaní si ich zmyte pod najbližšou sprchou čistou vodou. Odstránite tak z vlasov soľ, chlór, piesok a iné nečistoty. Vlasy však zbytočne počas kúpania nezaťažujte šampónmi, stačí až po poslednom kúpaní.  Taktiež radšej ich nechajte vyschnúť na vzduchu, ako by ste ich mali fénovať.

A napokon nezabudnite ani na ochranu pokožky celého tela, po slnku sa pohybujte vždy len kvalitným opaľovacím krémom, ktorý vás ochráni pred UVA aj UVB žiarením.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma