Stavať na kľúč – čo to predstavuje?

Stavať na kľúč – čo to predstavuje?

Domy na kľúč je služba, ktorú vám dnes ponúka veľa stavebných firiem. Ide akoby o balík služieb, ktorý vám ušetrí čas.

28.02.2014 | 3M Dom | domypremladych.sk

Domy na kľúč je služba, ktorú vám dnes ponúka veľa stavebných firiem. Ide akoby o balík služieb, ktorý vám ušetrí čas spojený s vybavovaním stavby a jej realizáciou. V cene máte jednak vybavovanie úveru, ale aj návrh projektu domu na mieru, návrh interiérového dizajnu, stavbu domuod základov až po osadenie nábytku, ako aj návrh a úpravu záhrady.  

 

Za max. 110 dní už môžete dostať do rúk kľúče od svojho nového domu s možnosťou nasťahovať sa. Takúto rýchlosť výstavby umožňuje práve charakter stavby, akým je montovaný oceľový dom z pevnej konštrukcie. Tieto domy sa chvália svojou odolnosťou voči zemetraseniam. Samozrejme, dom na kľúč môže byť aj tehlový, výber je na vás.    

 

Mnohé spoločnosti ponúkajú katalóg domov, ktoré vám vedia zhotoviť rýchlejšie, ale mnohé sú otvorené aj originálnym projektom „na mieru,“ teda podľa vašich predstáv. Bežné sú dnes aj showroomy – ukážkové domy, kam sa môžete prísť pozrieť, aby ste si vedeli predstaviť danú stavbu a ľahšie sa pre ňu rozhodnúť.

 

Nízkoenergetické domy zahŕňajú všetky budovy, ktoré sú vzhľadom na energetickú náročnosť úspornejšie v porovnaní s klasickou stavbou. Čo to presne znamená? Napríklad, že je má obytné miestnosti orientované na južnú svetovú stranu, technické miestnosti zas na severnú.  Dôležité je tiež zateplenie obvodového plášťa domu, kvalitné okná a vstupné dvere, a v neposlednom rade aj riadené vetranie s rekuperáciou použitého vzduchu , ktoré zabezpečí príjemný čerstvý vzduch v celom dome a šetrí energiu na vykurovanie.

 

 Energetickú náročnosť znižuje aj nízkoteplotné vykurovanie – podlahové resp. stenové, vzduchotesnosť nízkoenergetického domu a schopnosť produkovať vlastnú energiu, napríklad pomocou  tepelného čerpadla alebo solárneho kolektora.

Pri tomto type domov predstavuje ročná spotreba energie 15 - 50 kWh/m2. Investícia do takéhoto typu domu je spočiatku vyššia, ale určite sa Vám časom vráti.   

Hodnotenie

Stavať na kľúč – čo to predstavuje?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma