Stavať? Najskôr si definujte čo presne, ako a kým

Stavať? Najskôr si definujte čo presne, ako a kým

Idete stavať dom a neviete kde začať?

31.03.2014 | 3M Dom | domypremladych.sk

Idete stavať dom a neviete kde začať? Najskôr je dobré ujasniť si čo chcete, potom ako to chcete a na záver sa rozhodnete od koho to chcete. Rozhodovanie sa však líši od prípadu k prípadu a možno viete od koho chcete, aby vám postavil dom, po ktorom túžite, ale možno ešte nie ste schopný jasne sformulovať svoju požiadavku, pretože vám chýba jasná predstava. To je práve základ.

 

Keď neviete čo chcete, nemôžete to ani dosiahnuť.

 Poďme teda poporiadku. Predpokladajme, že lokalitu a pozemok už máte vyriešený, teraz je rad na samotný dom. Najskôr si ujasnite, či chcete bungalov alebo viacpodlažný dom. Obe alternatívy majú svoje pozitíva aj nevýhody, záleží na vašich preferenciách.

Výhodou bungalovu je jednoduchšia výstavba, nerieši sa pri nich otázka umiestnenia schodov, ktoré pre niektorých môžu predstavovať istú pohybovú bariéru či dokonca isté bezpečnostné riziko, najmä pre ľudí vo vyššom veku alebo pre rodiny s deťmi.

 

V bungalove tiež priestor nie je oddelený, preto je rodina akosi viac „pokope“ – záleží od vás, či je to klad alebo zápor.

Pokiaľ je pozemok menší, poschodový dom je lepším riešením. Z hľadiska ceny spravidla medzi nimi rozdiel nie je výrazný.

 

 Keď máte túto otázku vyriešenú, je treba sa rozhliadnuť po možnostiach a materiáloch, aké sa dnes ponúkajú. V dnešnej dobe stále viac rastie záujem o nízkoenergetické domy, investícia do ktorých sa vám časom vráti. Ide o dom, ktorý je vzhľadom na energetickú náročnosť úspornejší v porovnaní s klasickým domom. Spočíva to v tom, na akú svetovú stranu je dom orientovaný, aký spôsobom je zateplený, aká je kvalita a priepustnosť okien a dverí, izolácia strechy, alebo či má zabudované vetranie s rekuperáciou vzduchu, atď.

 

Dnes vám stavebné firmy ponúkajú svoj katalóg domov,  podľa ktorého sa môžete lepšie rozhodnúť- jednak pre dom, jednak pre firmu. Pokiaľ je to pre vás prijateľné, môžete si objednať aj službu domy na kľúč, s ktorou sa firma postará o všetko a za niekoľko mesiacov vám odovzdá do ruky len kľúč od vášho nového domu a môžete sa sťahovať.  

 

Hodnotenie

Stavať? Najskôr si definujte čo presne, ako a kým
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma