Technológia 21. storočia – Nanotechnológia

Technológia 21. storočia – Nanotechnológia

Inovatívne ošetrenie povrchov

30.07.2018 | NanoProm s.r.o. | www.nanoprom.sk

Slová ako nano, nanotechnológia alebo nanotech sa čoraz viac dostávajú do povedomia ľudí. Táto technológia v sebe ukrýva veľmi veľké možnosti. Táto veda skúma veci na ich atomárnej úrovni, teda vo veľkosti nanometrov. Jeden nanometer je jedna miliardtina metra. Pre lepšiu predstavivosť, napríklad jeden centimeter má 10 000 000 nanometrov.

 

Nanotechnológia je využívaná v mnohých odvetviach. Nájdeme ju aj v produktoch, ktoré su vyrobené práve na báze tejto technológie. Tieto produkty dokážu nevídané veci. Sú schopné zmeniť ich povrchové vlastnosti a dodať im úplné nové vlastnosti.

 

Po nanesení nano produktu sa na povrchu vytvorí veľmi tenká nano vrstva, ktorá zabezpečí jedinečné vlastnosti ako hydrofóbia (odpudzovanie tekutín), oleofóbia (odpudzovanie olejov) a nepriľnavosť nečistôt. Znečistenie sa nedokáže zachytiť na povrch a preto jeho odstránenie bude oveľa jednoduchšie. Ošetrený povrch získa efekt ľahkého čistenia, teda na čistenie povrchu Vám bude stačiť čistá voda, nepotrebujete čistiace prostriedky. Nano ochrana je UV stabilná, čo predlžuje jej životnosť. Tenká nano vrstva je nezávadná pre potraviny.

 

Nano produkty môžete použiť na mnoho povrchov, ktoré nájdeme v domácnosti, automobile či záhrade. Úplné nové vlastnosti môžete zabezpečiť sklu, textilu, plastom, lakovaným povrchom, kameňu a pórovitým povrchom, chrómu, nerezu či prírodnému drevu. Všetky tieto povrchy môžete zmeniť na nepoznanie.

 

Aplikácia nano produktu je veľmi jednoduchá. Životnosť ochrany je počítaná v mesiacoch, v niektorých prípadoch aj rokoch. Veľmi dôležité je dodržanie postupu nanášania, ktorý priamo vplýva na kvalitu a životnosť ochrany.

 

Spoločnosť NanoProm ponúka širokú paletu nano produktov. Na e-shope nájdete mnoho užitočných informácii, môžete sa dozvedieť viac o nanotechnológii. Podľa vlastnej potreby si môžete vybrať produkt, ktorý Vám uľahčí každodenný život. Vyskúšajte nanotechnológiu a jej produkty a užívajte si výhody, ktoré Vám táto technológia ponúka.

 

Hodnotenie

Technológia 21. storočia – Nanotechnológia
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma