Tesniace pásky na okná

Tesniace pásky na okná

Tento článok vyšiel v časopise Dom a byt 11/2014. V čísle, ktoré bolo zamerané na okná a zimné záhrady. A na okná a tesnenia sme

19.06.2015 | Allmedia | www.allmedia.sk

100%-ná tesnosť – základná požiadavka pri kúpe nového okna

Pri výbere okna túto požiadavku považujeme za tak samozrejmú, že ju ani neriešime a považujeme ju za štandard. Zabúdame však na to, že medzi rámom okna a murivom je tiež škára, ktorá by mala byť rovnako tesná a s rovnakými tepelno a zvukoizolačnými vlastnosťami ako samotné okno. Ako „štandardné“ tesnenie tejto škáry sa bežne používa polyuretánová pena, ktorá - aj keď je omietnutá - má po orezaní sklon k nasakovaniu vodou cez omietku a nie je dlhodobo schopná dilatovať v škáre. To má za následok tvorbu trhlín, cez ktoré sa šíri vlhkosť ďalej a vzniká živná pôda pre tvorbu plesní.

 

Multifunkčná tesniaca páska 

ISO-BLOCO One je špeciálna multifunkčná tesniaca páska spĺňajúca požiadavky príslušných STN o správnej montáži okien. Systém „všetko v jednej páske“ funguje v 3 stupňoch. Vonkajšia strana zaisťuje odolnosť proti vetru a dažďu, stredná vrstva tepelnú a zvukovú ochranu a vnútorná strana udržuje úplnú neprievzdušnosť. Vďaka svojej pružnosti sú tieto vlastnosti zabezpečené pri rôznych dilatačných pohyboch počas celej životnosti okna. Je ťažké predstaviť si jednoduchšie, spoľahlivejšie, profesionálnejšie a čas šetriace okenné tesnenie.

Páska, ktorá šetrí energiu

ISO-BLOCO One výraznou mierou prispieva k šetreniu energie vďaka špeciálnej fólii na vnútornej strane. Táto fólia má nulovú hodnotu priepustnosti pár, čo znamená 100%-nú vzduchovú nepriepustnosť na vnútornej strane škáry. Vďaka tomu je ISO-BLOCO One vhodná aj pre pasívne domy s najvyššími požiadavkami na tesnosť. Nekontrolované prieniky vzduchu, zvuku a tepla škárovými netesnosťami sú vylúčené vďaka vzduchotesnému oddeleniu vnútorného a vonkajšieho prostredia.

Páska, ktorá chráni zdravie

Ak sa na vnútornej strane sústreďuje vlhkosť, dochádza ku kondenzácii a začína sa objavovať pleseň na murive. ISO-BLOCO One má optimálny rozptyl vodnej pary v oblasti tesnených škár pri dodržaní montážnych pravidiel a zásady „vo vnútri tesnejšie, než vonku“. Multifunkčná páska ISO-BLOCO One má rozdiel difúznych odporov v pomere 50:1 (50 x tesnejšie vnútri ako vonku), vďaka čomu je pripájacia škára vždy suchá bez vhodného postredia na tvorbu plesní.

 

Páska pre búrlivé počasie 

Predpokladá sa, že v budúcnosti budeme častejšie čeliť mohutnejším búrkam so silným vetrom a prívalovým dažďom. ISO-BLOCO One má schopnosť odolávať tlaku väčšiemu než 1000 Pa, čo je rýchlosť vetra viac ako 140 km/h, pričom stále poskytuje 500% schopnosť dilatácie v škáre, vystavenej hnanému dažďu počas búrky. S touto neuveriteľnou schopnosťou je páska ISO-BLOCO One schopná chrániť škáru pred vetrom a dažďom o 50% účinnejšie ako konvenčné tesnenia.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma