Tieto otázky sa na pracovnom pohovore radšej nepýtajte

Tieto otázky sa na pracovnom pohovore radšej nepýtajte

Ak uchádzač dostane na pohovore priestor na otázky, obyčajne žiadne nemá, alebo sa spýta nevhodne. Na čo sa radšej nepýtať?

04.05.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Tu je len niekoľko z príkladov otázok, ktoré by ste mali na pracovnom pohovore radšej vynechať. Môžu spraviť veľmi zlý dojem na personalistu, a nie len to. Zlá otázka môže ukázať neznalosť vecí, o ktorých personalista predpokladá, že ich uchádzač určite ovláda. Preto s kladením otázok opatrne. Premyslite si ešte pred pohovorm, na čo by ste sa radi spýtali.

 

Nepýtajte sa na všeobecné informácie o spoločnosti

Ak vám nenapadá žiadna otázka, nesnažte sa nejakú vymyslieť nasilu. Na prvý pohľad nevinná otázka dáva jasne najavo, že vlastne ani neviete o pozíciu v akej firme sa uchádzate. O spoločnosti by ste mali mať čo najviac informácií ešte skôr, ako prídete na pracovný pohovor.

 

Nepýtajte sa na benefity

Treba si uvedomiť, že nie vy si hľadáte zamestnávateľa, ale zamestnávateľ hľadá nového zamestnanca. Vy by ste mali byť v prvom rade tí, ktorí máte čo ponúknuť. O práci by ste sa nemali rozhodovať na základe ponúkaných benefitov, preto nie je dôvod sa takúto otázku pýtať na pracovnom pohovore. O benefitoch často zamestnávatelia informujú ak nejaké ponúkajú. Ak žiadne nie sú uvedené, pravdepodobne žiadne nefinačné benefity nebudú pri nástupe zamestnancovi ponúknuté.

 

Nepýtajte sa na povýšenie

Keďže ešte stále nie ste prijatý, nie je veľmi vhodné sa pýtať na to, kedy vás povýšia. Odpoveď na túto otázku sa nepriamo môžete dozvedieť, ak sa spýtate, aký je možný kariérny postup na danej pozícii. Táto otázka už je celkom vhodná a bez problémov sa ju môžete spýtať.

 

Nepýtajte sa na vášho predchodcu

Nikdy sa nepýtajte na dôvod ukončenia pracovného pomeru s predošlým zamestnancom na pozícii, na ktorú nastupujete. Ak to neuvediete samotný personalista, resp. osoba ktorá vykonáva pohovor, túto otázku určite na pohovore vynechajte.

 

Nepýtajte sa na zvýšenie platu

Ide o princípovo totožnú otázku ako aj povýšenie. Nepýtajte sa na zvýšenie platu, keď ešte pozíciu nemáte istú. Uričte bude po prijatí množstvo času, kedy budete môcť túto otázku konzultovať. To však až po istom období vo firme.

 

Ďalšie otázky, ktoré sa nepýtať na pohovore nájdete v článku spravodajstva Brigada.sk.

Brigada.sk - brigády, prax a práca pre študentov
 

Hodnotenie

Tieto otázky sa na pracovnom pohovore radšej nepýtajte
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma