Tip na výlet - Košice a okolie

Tip na výlet - Košice a okolie

Už dlho chcete navštíviť Košice no neviete čo ? Ak ste odpovedali áno, určite pokračujte v čítaní tohoto článku.

09.10.2016 | SPECIALY, s r.o. | www.autopozicovna-kosice.sk

V tomto článku vám spomeniem pár tipov na výlet v Košiciach a ich okolí.

 

Začneme jednou z najvýznamnejších pamiatok Košíc, ktorou je Dóm sv. Alžbety. Jedná sa o gotickú stavbu, ktorej počiatok výstavby sa datuje okolo roku 1380. Táto gotická katedrála má titul najväčšieho chrámu na Slovensku. Pokiaľ sa vyberete do Košíc bol by hriech nenaštíviť túto katedrálu.

 

Pokiaľ ste milovníkom umenia a histórie určite by ste mali navštíviť aj košické múzeá. Jedným z týchto múzeí je aj Východoslovenské múzeum. Spravuje do 500 000 zbierok a patrí k najväčším múzeám na Slovensku. Unikátny výber zo zbierok z oblasti prírodných vied, histórie, umeleckého remesla a národopisu. Ďalším múzeom, ktoré stojí za návštevu je aj múzeum skla, v ktorom si prídu na svoje milovníci sklárskeho umenia. Múzeum zachytáva prácu slovenských a českých sklárov od 18. storočia až po aktuálnu tvorbu.

 

Po náročných prehliadkách kultúrnych pamiatok a múzeí je možnosť relaxu v krásnych priestoroch košickej ZOO. Areál sa nachádza v čarokrásnom kúte Košickej kotliny. Okrem exotickej fauny ponúka množstvo oddychových zón, detských ihrísk, ohniská zriadené na piknik v prírode, veľa atrakcií, aké inde nenájdete.

 

Svoj výlet môžete zavŕšiť výhľadom na Košice pri západe slnka. Túto možnosť vám poskytne vyhliadková veža, ktorá je vysoká 21,5m a nachádza sa v mestskom lesoparku na kopci Hradová.

 

Toto je menší tip na výlet po Košiciach, ktorý určite stojí za zrealizovanie. Pokiaľ máte obavy z prepravy medzi pamiatkami alebo sa vám nechce cestovať hromadnou dopravou, určite využite auto. Pokiaľ však nedisponujete autom, riešením pre vás bude požičovňa áut v Košiciach. Prajem príjemné spoznávanie nádherného mesta, akým sú Košice.

Hodnotenie

Tip na výlet - Košice a okolie
Hodnotenie 4.89 z 5
Počet hlasov 9
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma