Trhu nositeľných zariadení dominuje Xiaomi

Trhu nositeľných zariadení dominuje Xiaomi

Trhu nositeľných zariadení dominuje Xiaomi, ktorá predbehla Apple a Huawei

25.06.2019 | Pledge s.r.o. | www.pledge.sk

Nositeľné zariadenia ako chytré hodinky sú stále populárnejšími. Nasvedčujú tomu najnovšie štatistiky od spoločnosti IDC, ktorá prišla s reportom hovoriacim o najpredávanejších značkách v tomto segmente.

 

Podľa reportu tou najpredávanejšou značkou je spoločnosť Xiaomi, ktorá za prvý kvartál tohto roka rok predala 5,3 milióna zariadení. Druhou najsilnejšou spoločnosťou bola spoločnosť Apple so 4,6 miliónmi predaných zariadení. Prvú trojicu uzatvára čínsky Huawei s 3,9 miliónmi predaných zariadení.

 

Najbližšie mesiace by však mohli zakývať týmto rebríčkom, a to hlavne na prvých troch pozíciách. Dôvodom je, že všetky tri spomínané spoločnosti vyššie predstavili, alebo sa chystajú predstaviť čoskoro nové produkty. Za spomenutie stojí napríklad pred pár dňami predstavený  Mi Band 4 náramok či Amazfit Verge 2 chytré hodinky, ďalej chytré hodinky Huawei Watch GT, ktoré boli predstavené len nedávno a chystané hodinky Apple Watch 5. Bez pochyby všetky všetky vyššie spomínané zariadenia budú mať ambíciu hýbať trhovými podielmi v prospech svojej značky.

 

Podobne je to aj vo svete telefón, kde sa do popredia tlačia najme čínski výrobcovia na úkor dobre zabehnutých značiek. Napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá rastie raketovým tempom alebo Huawei. Aj keď v neprospech Huaweiu hovoria sankcie udelené americkou vládou. Na „opačnom“ konci zas stoja značky ako Samsung, ktorí pomaly stráca náskok a Apple, ktorý sa už prepadol v priebehu minulého roka z druhej priečky najväčšieho výrobcu smartfónov na svete na tretiu.

 

V každom prípade je vidno trend nástupcu nových značiek na trh, od ktorých si mnohí sľubujú oživenie trhu a nižašie ceny.

Hodnotenie

Trhu nositeľných zariadení dominuje Xiaomi
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma