Uvádzanie jazyka v životopise

Uvádzanie jazyka v životopise

Uchádzačom o zamestnanie robí najväčšie problémy uvádzanie jazykových zručností

02.03.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Personalisti sa pravidelne stretávajú so životopismi, v ktorých sú zle uvedené jazykové zručnosti, príp. až na pracovnom pohovore zistia skutočnú úroveň jazykových zručností uchádzača. Ako uvádzať jazykové zručnosti do životopisu by mal vedieť každý uchádzač, keďže ide o veľmi dôležitú súčasť cvčiek.

 

Veľmi častým problémom je totiž precenenie jazykovej úrovne. Uchádzač napríklad uvedie aktívnu znalosť angličtiny slovom aj písmom, no na pracovnom pohovore nevie viesť plynulý rozhovor, odpovedať na základné otázky personalistu a pod. Pri pracovných ponukých, kde cudzí jazyk nie je úplne kľúčový, to až tak veľký problém nemusí byť, ak je však jasne v ponuke uvedené, že budete pravidelne v tomto jazyku komunikovať, je takmer bez šance, aby vás personalista odporučil ako vhodného zamestnanca na túto pozíciu a najskôr vašu žiadosť o zamestnanie zamietne.

 

Odhadnúť jazykové zručnosti podľa vlastného uváženia môže byť veľmi nepresné, ideálne je absolvovať test, ktorý odhalí úroveň jazykových zručností alebo absolvovať kompletný kurz aj so záverečnými skúškami a získaním certifikátu z cudzieho jazyka, kde bude aj uvedená úroveň vašich jazykových zručností.

 

Do životopisu potom môžete uviesť okrem úroven jazyka, aj získanie certifikátu. Vaše jazykové zručnosti okrem kurzov viete veľmi dobre zdokonaliť aj prostredníctvom jazykových študijných pobytov v zahraničí, alebo zahraničnej stáže. Ak máte príležitosť jazykový pobyt alebo stáž absolvovať, nemali by ste váhať. Skúsenosti a jazykové zručnosti, ktoré tám získate sa vám v budúcnosti mnohonásobne vrátia.

 

Dôkazom, že ovládať cudzie jazyky je dôležité, sú aj samotné inzeráty, kde už pri veľkej väčšine pracovných ponúk sa vyžaduje aspoň základná alebo mierne pokročilá znalosť cudzieho jazyka (najčastejšie angličtiny). Taktiež stále viac zamestnávateľov vyžaduje aj zaslanie životopisu v angličtine. Mali by ste byť preto na takéto požiadavky pripravený.

Práca na dohodu pre mladých a nezamestnaných na Brigada.sk
 

Hodnotenie

Uvádzanie jazyka v životopise
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma