Užitočné tipy, keď chystáte výmenu starého oplotenia za nové

Užitočné tipy, keď chystáte výmenu starého oplotenia za nové

Nezabudnite na tieto dôležité veci

14.07.2016 | M+M Martinec | www.martinec.sk

Ak máte vo svojej záhrade, pred domom alebo na svojom pozemku staré oplotenie, je celkom možné že budete potrebovať nové oplotenie. Inak by sa vám celé mohlo rozpadnúť.

 

Než sa ale začnete lúčiť so starým pletivom na plot pred domom alebo uzlovým pletivom na svojej záhrade, mali by ste si dať pozor na niekoľko vecí.

 

Pred výmenou je nanajvýš dôležité uistiť sa, že oplotenie je vaše. Ak ste kupovali rodinný dom na dedine, je bežné, že predná alebo zadná záhrada je oddelená drôteným pletivom. Len nie vždy je pletivo vaše. Môže byť aj susedov. Preto sa treba pred výmenou uistiť, že súčasné oplotenie vám patrí.

 

Ak nie je vaše, ale chceli by ste ho aj tak vymeniť, porozprávajte sa o tom so svojím susedom.

 

Ak chcete plot vymeniť za niečo väčšie a pevnejšie, napríklad zvárané panely, možno budete potrebovať povolenie. Pri nich potrebuje aj betónový podklad, prípadne kopať do zeme. Najhoršie by bolo, keby ste začali kopať a náhodou narazili na potrubie alebo staré káble.

 

Na ľahšie oplotenia vám budú stačiť stĺpiky, s inštaláciou ktorých si s veľkou pravdepodobnosťou poradíte aj sami. Horšie to asi budete mať pri väčších oploteniach. Ak by ste si nevedeli rady, neskúšajte výmenu plotu sami. Nové oplotenie by malo byť za každú cenu pevne nainštalované. Keď si nebudete celkom istý, radšej zavolajte odborníkov, ktorý to urobia za vás.

 

Hodnotenie

Užitočné tipy, keď chystáte výmenu starého oplotenia za nové
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma