V PODNIKOVEJ MOBILITE  MAJÚ DNES FIRMY VIAC MOŽNOSTÍ

V PODNIKOVEJ MOBILITE MAJÚ DNES FIRMY VIAC MOŽNOSTÍ

Arval Slovakia

27.06.2018 | KOMUNIKA

Podniková mobilita je už dnes súčasťou každej spoločnosti. A nemusí ísť len o vozidlá, ktoré sú poskytované zamestnancom na firemné účely. Spoločnosti si volia súčasti podnikovej mobility podľa ich potrieb, stratégie a internej politiky. Preto môže ísť aj napríklad o tzv. poolové vozidlo, preplácanie taxi služieb, MHD či vlakov, využívanie bicyklov či poskytnutie vozidla na súkromné účely. K podnikovej mobilite sa vyjadril Michal Duška, obchodný riaditeľ spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je čerstvým držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018. 

 

Firmy a podnikatelia majú na výber

 

„Z nášho pohľadu je podniková mobilita súhrn možností poskytovaných zamestnancom na prepravu v rámci plnenia svojich pracovných úloh alebo ako benefit na súkromné účely,“ vysvetľuje Michal Duška zo spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je jedným z lídrov na trhu podnikovej mobility a poskytuje komplexné riešenia a starostlivosť o vozový park svojich klientov. Aj keď v podmienkach slovenského trhu podnikovej mobility dominuje operatívny lízing a je stále na vzostupe, k dispozícii sú aj krátkodobé a strednodobé prenájmy, ktoré môžu operatívny lízing šikovne doplniť. „Trh s podnikovou mobilitou je čoraz viac flexibilnejší a snaží sa vyjsť v ústrety nielen veľkým spoločnostiam, ale aj stredným firmám a malým podnikateľom. Všetky tieto subjekty si tak môžu zvoliť taký typ mobility, ktorý im práve vyhovuje.“ Spoločnosti v minulosti nevenovali pozornosť mobilite zamestnancov v takej miere, ako je to dnes. „Pre účely komplexného plnenia pracovných úloh, efektivity a v rámci možností využitia rôznych spôsobov vzdialenej práce, ponúkajú firmy svojim zamestnancom širokú paletu možností, vrátane poolového vozidla či využívania vozidla na súkromné účely,“ dopĺňa Michal Duška.

 

Najčastejšie formy mobility, po ktorých firmy siahajú

 

Operatívny lízing je čoraz viac využívanou formou obstarávania firemných vozidiel vrátane elektromobilov, spravidla na dlhšie obdobie a s pevne stanovenou mesačnou sumou za  služby. Namiesto priameho nákupu alebo iných spôsobov financovania vozového parku si môže firma flotilu prenajať aj s kompletným servisom ako údržba, opravy, nákup pneumatík, servis a poistenie, náhradné vozidlá či riešenie akútnych situácií na ceste.

 

Pri strednodobom prenájme Mid-Term Rental môže klient využívať kompletnú starostlivosť ako pri operatívnom lízingu, a to bez dlhodobých záväzkov - na obdobie od jedného až do 24 mesiacov. Klient si nevolí konkrétne vozidlo ako pri operatívnom lízingu, ale iba jeho triedu. Výhodou však je, že je dodané už v nasledujúci pracovný deň po podpise rámcovej zmluvy. Služba je využívaná najmä začínajúcimi podnikateľmi, pri sezónnych prácach alebo aj vtedy, pokiaľ majú zamestnanci pracovné zmluvy na dobu určitú.

 

Mobilné aplikácie určené na správu firemnej flotily, akou je aj My Arval Mobile, sú neoddeliteľnou súčasťou podnikovej mobility. Sú užitočné najmä pre vodičov, pretože získajú nielen okamžitý prehľad o najbližších servisných pracoviskách, štatistike jazdy a pokutách, ale aj rýchly prístup k svojim dokladom či spojenie s operátorom, ktorý zabezpečí riešenie v prípade akútnych situácií na ceste.

 

 

Viac informácií nájdete na www.arval.sk.

 

 

 

 

 

 

Hodnotenie

V PODNIKOVEJ MOBILITE MAJÚ DNES FIRMY VIAC MOŽNOSTÍ
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma