Vinyl, PVC alebo Linoleum?

Vinyl, PVC alebo Linoleum?

Dnešný trh ponúka celú škálu podlahovým krytín.

31.07.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Vinyl, PVC alebo Linoleum?

Dnešný trh ponúka celú škálu podlahovým krytín. Keďže ide o dlhodobú investíciu, výber podlahovej krytiny musíte vopred dobre zvážiť, aby ste to neskôr neoľutovali.

Linoleum – výhody, nevýhody

Linoleum je odolné, má dobré zvukovo aj tepelnoizolačné vlastnosti a dlhú životnosť. Má antistatické a protialergické vlastnosti.Z hľadiska bezpečnosti sa tiež nemusíte obávať, linoleum je pomerne nehorľavé a patrí medzi lacnejšie podlahové krytiny. Ide o prírodný materiál, ktorý si dlhodobo zachová svoj vzhľad. Linoleá vám tiež ponúknu širokú škálu dekorov, na svoje si prídu aj tí najnáročnejší.

Na druhej strane si linoleum vyžaduje viac starostlivosti. Musíte ho pravidelne voskovať, aby si udržalo svoje vlastnosti. Taktiež horšie znáša vlhkosť. Požaduje tiež rovný a suchý povrch.

PVC -  výhody, nevýhody

PVC je vyrobené z umelých materiálov a patrí medzi najlacnejšie podlahové krytiny na trhu. Vo všeobecnosti patrí k podlahám, ktoré sú stredne teplé, preto ho môžete využiť takmer kdekoľvek. PVC je odolné voči mechanickým poškodeniam, ľahko udržiavateľné a má dobre tepelnoizolačné vlastnosti.

Jeho nevýhodou je skutočnosť, že nie je vyrobené z prírodných látok, je teda o niečo menej kvalitné.

Vinylová podlaha – výhody, nevýhody

Vinylová podlaha so sebou prináša mnoho výhod. Čo sa týka dekorov, vzorov a štýlu, ponúka vám ich celé množstvo. Dekory dreva sú dokonca od pravej drevenej podlahy takmer na nerozoznanie. Údržba vinylovej podlahy je tiež jednoduchá, podlaha sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči škrabancom, zárezom a škvrnám. Hodí sa aj do domov s domácimi miláčikmi. Je odolná voči vlhkosti a známa pre svoj povrch, ktorý je protišmykový.

Teplota podlahy by nemala byť vyššia ako 27° Celzia, môže sa roztiahnuť (záleží od kvality a výrobcu) a potrebuje rovný podklad.

Hodnotenie

Vinyl, PVC alebo Linoleum?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma