Výhody a nevýhody klimatizácie

Výhody a nevýhody klimatizácie

Čo prinášajú klimatizácie?

15.01.2017 | KlimaPovazie.sk | klimapovazie.sk

V posledných rokoch dorazil trend klimatizácií už aj na Slovensko. Predstava príjemne chladnej miestnosti aj v horúcich letných dňoch určite zaujala nejedného z vás. Aké sú vlastne výhody a nevýhody klimatizácií? To si povieme v tomto článku.

Na Slovensku ste sa už určite stretli s klimatizáciami napríklad. v obchodných domoch, kanceláriách, firemných priestoroch alebo priamo vo vašej domácnosti. Zle nastavená a zanedbaná klimatizácia vám však môže spôsobiť zdravotné problémy.

 

Čo by ste mali vedieť

S klimatizácia to netreba preháňať, či už sa jedná o tepelné rozdiely alebo o dĺžku používania. Tepelné rozdiely medzi klimatizovanou miestnosťou a prirodzenou teplotou v exteriéry by nemali presiahnuť 8 stupňov Celzia.  Veľké tepelné rozdiely pôsobia nepriaznivo na vaše zdravie, pretože dochádza k tzv. tepelnému šoku. Tepelný šok oslabuje organizmus a konečnom dôsledku môže spôsobovať rôzne ochorenia.

Moderné a kvalitné filtre obsahujú anti-peľové a anti-prachové filtre, ktoré su veľkým plusom pre alergikov. Ak sa však tieto filtre pravidelne nevymieňajú alebo nečistia dochádza k šíreniu mikroorganizmov.

Prúdenie vzduchu z klimatizácie by nemalo spôsobovať prievan. Prúdení vzduch by nemal priamo smerovať do zóny, v ktorej sa pohybujete. Prúd vzduchu treba nasmerovať smerom hore a studený vzduch by mal postupne padať. V opačnom prípade riskujete prechladnutie. Klimatizácia by sa nemala denné využívať viac ako 5 hodín denne.

Pri dodržiavaní týchto zásad by ste sa mali vyhnúť zdravotným problém.

 

Výhody klimatizácie:

-       Regulácia interiérovej teploty

-       Peľové a prachové filtre

-       Možnosť vykurovania

-       Komfortné ovládanie

 

Nevýhody

-       Vyššie náklady na energie

-       Zvýšené riziko chorôb

 

Viac informácií nájdete na www.klimapovazie.sk

Hodnotenie

Výhody a nevýhody klimatizácie
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma