Výmenu okien či dverí si dobre premyslite

Výmenu okien či dverí si dobre premyslite

Plánujete meniť okná či dvere a zvažujete aký typ kúpiť – či plastové alebo sa rozhodnúť pre drevené?

28.02.2014 | DD TRADE | ddtrade.sk

Plastové okná a dvere sú lacnejšiu alternatívou, sú však menej flexibilné, ekologické a kratšie vydržia. Na druhej strane, sú menej náročné na údržbu, keďže ich netreba lakovať ani natierať inými ochrannými prípravkami. Ich ďalšou výhodou je, že tepelne a zvukovo dobre izolujú.

 

Dnes sa už aj plastové okná vyrábajú v rôznych farebných verziách, ale vzhľadom na to, že nemajú plný profil a skladajú sa z viacerých častí, či komôr, je ťažšie z nich vyrobiť akýkoľvek tvar. V tom majú drevené okná výhodu.

V súčasnosti sú plastové okná oveľa rozšírenejšie než tie z dreva. Zákazníci si do nich môžu vybrať aj rôzne typy skiel, napríklad protislnečné, so zvukovo-izolačnými vlastnosťami, nerozbitné alebo s tepelnou ochranou.      

 

Predaj plastových okien či dverí, ich dovoz a opravydnes zabezpečuje mnoho firiem. Často krát sa zameriavajú na konkrétne typy, ako sú napr. okná salamander. Ide o okná vysokého kvalitatívneho štandardu.

 

Profily týchto okien charakterizuje vysoký stupeň lesku a belosti podmienenej vysokou hladkosťou povrchu. Tá sa dosiahne špeciálnym opracovaním povrchu výtlačných hlavíc a pomalším tlačením extrudovaného profilu počas výrobného procesu. Profily tohto typu sa vyznačujú aj oblou geometriou.

 

Čo sa týka tepelnoizolačných vlastností, tieto okná ponúkajú nadpriemernú stavebnú hĺbku - 76 mm, ktorá spolu s piatimi komorami zabezpečí minimálny únik tepla. Majú tiež dvojité tesnenie.

Doba dodania sa pohybuje medzi dvomi až štyrmi týždňami. Pri výbere firmy, korá vám ich bude montovať je dôležité, aby mala s montážou skúsenosti, preto si výber dodávateľa dobre zvážte.      

 

 

Hodnotenie

Výmenu okien či dverí si dobre premyslite
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma