Zabudnite na drevo, voľte brikety

Zabudnite na drevo, voľte brikety

Teploty padajú do závratných nížin a vám neostáva nič iné len v dome prikurovať.

20.03.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Zabudnite na drevo, voľte brikety

Teploty padajú do závratných nížin a vám neostáva nič iné len v dome prikurovať. Používať však iba elektrické či plynové topenie by pravdepodobne zničilo vašu peňaženku. Mnohí preto používajú aj drevo alebo modernejšie brikety a pelety.

Aké drevo je najvhodnejšie?

Na kúrenie v kozuboch je pre domácnosti najvhodnejšie hlavne tvrdé drevo z listnatých stromov, ide teda napríklad o jaseň, dub, brezu, buk či topoľ. Samotná výhrevnosť dreva závisí od rozličných faktorov:

•             Druh dreva

•             Vlhkosť dreva

Čím viac vlhkosti drevo obsahuje, tým dlhšie bude trvať, kým začne zahrievať miestnosť. Tepelná energia totiž najprv  musí drevo vysušiť, a až potom sa začne priestor ohrievať.

Drevené brikety

Už zo samotného názvu plynie, že brikety sú vyrábané z dreva, konkrétne z pilín. Väčšinou ide o využitie tvrdých drevín ( buk, dub), ktoré horia dlhšie ako dreviny mäkké. Rôznymi technológiami sa brikety zlisujú do tvaru oválu, tehly či kvádru. Spaľovať ich môžete v kozuboch, v kotloch, v pieckach. Ako spoznáte kvalitné brikety?

Vysoká objemová hmotnosť brikety = vyššia objemová výhrevnosť = pomalšie horenie

Brikety z pilín

Tieto brikety sa vyrábajú z dreva, tvrdého, mäkkého alebo z kombinácie oboch. Brikety z tvrdého dreva majú výhodu v tom, že horia dlhšie, nezanechávajú veľké množstvo popola a majú väčšiu výhrevnosť.

Brikety z kôry

Sú o niečo drahšie ako bežné brikety, ale svojimi výhodami cenu vyvažujú. Hoci zanechávajú viac popola, horia dlhšie ako drevené brikety. Spoznáte ich podľa tmavej, skoro čiernej farby.

Vyskúšajte turbo brikety

Turbo brikety sú vyrábané pod extrémnym tlakom. Prepájajú vlastnosti tvrdých a mäkkých drevín.  Doba horenia je síce kratšia, ale dokážu v krátkom čase vyrobiť veľa tepla.

Hodnotenie

Zabudnite na drevo, voľte brikety
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma