Základné zdroje návštevnosti pre váš web

Základné zdroje návštevnosti pre váš web

Odkiaľ získať návštevnosť na svoj web?

25.07.2016 | ONLINE TORO,s.r.o. | www.onlinetoro.sk

Z čoho žijú obchody alebo reštaurácie? Z toho, že do nich chodia zákazníci. V prípade online marketingu sú to návštevníci na webe. Čím viac ich máte, tým väčšia šanca, že niektorých z nich dokážete na zákazníka zmeniť. Aké sú tie najdôležitejšie zdroje, ktoré by ste mali brať do úvahy ak robíte reklamu na internete?

 

1. Google

 

Google je najpoužívanejší vyhľadávač na Slovensku. Denne na ňom hľadajú tisícky ľudí odpovede na svoje otázky a problémy. Nanešťastie, ľudia vyhľadávajú tak, že najčastejšie sa pozerajú len na prvých 10 výsledkov vyhľadávania a ďalej už nehľadajú. Avšak vďaka SEO dokážete aj vy byť na prvých pozíciách. A ak svoje úsilie zameriate aj na tvorbu obsahu, viete na svoj web získať

 

2. Google reklama

 

Ide o platenú reklamu, ktorá sa zobrazuje nad výsledkami vyhľadávania v Google, kedy platíte len za klik na vašu reklamu. Oplatí sa vám vyskúšať najmä ak majú kľúčové slová, na ktoré inzerujete, malú konkurenciu. V tomto prípade bude cena za klik menšia. Ak ale máte dostatočný rozpočet, stojí za vyskúšanie aj v konkurenčnejších oblastiach.

 

3. Sociálne siete

 

Oproti americkému trhu máme jednu veľkú nevýhodu. Amerika je veľký trh a tak majú marketéri viac možností pri využívaní sociálnych sietí. Na slovensku je najpoužívanejší Facebook a LinkedIn. Ostatné sociálne siete sa počtom užívateľov Facebooku nepribližujú.

 

4. YouTube reklama

 

Ide o jeden z novších formátov, ktorý je skvelý hlavne na branding a zvyšovanie povedomia o vašej značke. Zatiaľ ešte nízke ceny za kliknutie na vašu reklamu robia z YouTube reklamy skvelý spôsob, ako aj pri malých nákladoch osloviť masy ľudí.

 

5. Emailová databáza

 

Nejde ale o kúpenú databázu, ale o ľudí, ktorí sa prihlásili do vášho newslettra a vyžiadali si od vás zasielanie noviniek a článkov. Email je, dá sa povedať, okamžitý zdroj návštevnosti, keďže stačí ho poslať, a najbližšie hodiny sa vaša návštevnosť bude zvyšovať.

 

Hodnotenie

Základné zdroje návštevnosti pre váš web
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma