Záujem o ubytovanie v hoteloch u nás rastie

Záujem o ubytovanie v hoteloch u nás rastie

Podľa najnovších štatistík Eurostatu, je na Slovensku veľa hotelov, a ich obsadenosť za posledné roky neprekročila 30%.

28.02.2014 | ActivIT | www.ubytujsa.sk

Ubytovanie Bratislava

Podľa najnovších štatistík Eurostatu, je na Slovensku veľa hotelov, a ich obsadenosť za posledné roky neprekročila 30%. Väčšinu návštevníkov v bratislavských hoteloch tvoria Slováci. Tvoria približne 40% celkovej návštevnosti, ktorá podľa odborníkov v minulom roku stúpla oproti roku 2012.

 

Na druhej strane, bratislavské hotely skončili v hodnotení 1,5 milióna hotelových klientov medzinárodného portálu hotel.info na ôsmom mieste ako najpríjemnejšia destinácia. Bratislava v hodnotení predbehla susednú Viedeň, či Budapešť, ale aj Londýn, Paríž, či Madrid.  

 

Ubytovanie Tatry

Na rozdiel od komunistického režimu, kedy tvorili slovenskí hostia v Tatrách asi polovicu popri zahraničných turistoch, v súčasnosti tvoria dve tretiny ubytovaných. Náročnosť slovenských klientov tiež stúpla. Požadujú wellness centrá, vírivky, či aspoň sauny, veľa z nich vyhľadáva aj bazén.

 

Hotely okrem týchto nových služieb zmenili aj gastronómiu, spestrili jedálny lístok o rôzne špeciality, domáce, ako aj zahraničné, priniesli zážitkovú kuchyňu.

Vzhľadom na časté alergie, ponúkajú aj bezlepkové pečivo či sójové mlieko, na izbách majú špeciálne matrace a prikrývky. V oveľa väčšej miere sú tiež vybavené pre rodiny s deťmi.    

     

Wellness pobyty

Wellness pobyty boli v minulom roku najpredávanejšie spomedzi všetkých ponúk na zľavových portáloch. V médiách sa tiež objavili správy, že záujem o domáce pobyty na Slovensku rastie.

Najväčší záujem o pobyty bol v hoteli Alexandria v Liptovskom Jáne, v hoteli Junior v Jasnej a v hoteli Hills v Starej Lesnej. V predvianočnom období bodovali Kúpele Lúčky a Predná Hora.

Podľa prieskumov je priemerným kupujúcim na zľavových portáloch žena vo veku medzi 20 a 39 rokov a na wellness pobyt ide buď s partnerom alebo s priateľkami.

 

V predsviatočných obdobiach ľudia pobyty kupujú aj ako darčeky pre príbuzných.  

V tomto roku sa dokonca predpokladá ďalší nárast obratu, ako aj počtu predaných kupónov.

    

Hodnotenie

Záujem o ubytovanie v hoteloch u nás rastie
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma