Zdravá voda pre zdravý život

Zdravá voda pre zdravý život

Každý z nás chce byť zdravým, mať v priebehu života dosť síl a dožiť sa vysokého veku.

01.07.2014 | Liberté Slovakia s.r.o. | www.naradicko.sk

Každý z nás chce byť zdravým, mať v priebehu života dosť síl a dožiť sa vysokého veku. Je jasné, že človek je tým, čo dýcha, tým čo konzumuje a tým čo pije. 

Všetci vieme, že voda je pre život nevyhnutná. Ale mnohí z nás si neuvedomujú, akú kľúčovú úlohu zohráva voda v našich telesných orgánoch a funkciách. Voda nie je len látkou, ktorá nás udržuje pri živote. Dobrá voda totiž dokáže posilniť naše zdravie, zlepšiť kondíciu a dokonca aj náš vzhľad.

Naše telo obsahuje približne 70 % vody. Starnutie je pravdepodobne spojené so stratou vody, lebo starší ľudia majú len 65 % vody v tele, zatiaľ čo deti až 75-80 %. Preto sú na prípadný nedostatok vody najcitlivější kojenci a malé deti. Pretože človek vydáva potením, močom a stolicou denne veľké množstvo vody, musí ju neustále opäť doplňovať pitím. Bez jedla vydržíme týždne, ale bez vody len niekoľko dní.

Voda teda tvorí až 70% nášho tela a má vplyv na takmer každú funkciu ľudského organizmu od regulácie teploty, cez distribúciu kyslíka do našich buniek, až po odvádzanie metabolického odpadu. Ak by sme telo priemerne ťažkého muža (cca 80kg) vysušili a zbavili úplne vody, vážil by asi iba 20 kg. Ak je teda voda zodpovedná za také veľké množstvo vitálnych funkcií v našom tele, je vhodné jej venovať zvýšenú pozornosť. Minimálne do vtedy, pokiaľ sa z nácviku správneho pitného režimu nestane zautomatizovaný zvyk. Správny pitný režim je základným kameňom pre to, aby sme sa dobre cítili a boli zdraví a v pohode.

Hodnotenie

Zdravá voda pre zdravý život
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma