Žijeme ekologicky: Vykurovanie domácností briketami

Žijeme ekologicky: Vykurovanie domácností briketami

Ekologický životný štýl si preráža cestu do mnohých domácností. A nové trendy prichádzajú aj v oblasti vykurovania.

29.04.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Čo sú drevené brikety?

 

Drevené brikety sú vyrábané z drevného odpadu, konkrétne z pilín, ktoré vyprodukuje napríklad nábytkársky priemysel. Tieto piliny sú zhutňované do kvádrov, kociek alebo valcov (podľa typu brikiet) pod vysokým tlakom a teplotou. Brikety sú navyše čisté, a neobsahujú žiadne chemické látky ani lepidlá. Drevo totiž pod vplyvom vysokej teploty vylučuje lignín, ktorý na seba preberá funkciu spojiva.

 

Aké sú výhody drevených brikiet?

 

Brikety sú jednoducho skladovateľné, nemusíte ich nijako pripravovať predtým, ako ich použijete, vďaka čomu ide o jeden z najpohodlnejších materiálov na vykurovanie. Sú ekologické a to hneď dvojnásobne. Nielenže sú vyrobené z odpadu, ktorý by ináč vyšiel navnivoč, ale pri spaľovaní do ovzdušia vylučujú podstatne menej emisií ako iné materiály. Drevené brikety obsahujú len nízke percento vlhkosti, vďaka čomu nedechtujú a sú pripravené na použitie kedykoľvek. Horia tiež dlhodobo a teplo vylučujú rovnomerne. Sú vyrábané iba z čistých pilín, ktoré neobsahujú kôru. Netreba zabúdať ani na to, že zanášajú komín iba mierne a nezanechávajú veľa popola. Popol z brikiet má tiež využitie. Môžete ho zmiešať s kompostom a použiť ako hnojivo v záhradke.

Okrem brikiet môžete vyskúšať aj pelety. Tie sa od brikiet, čo sa vlastností týka, nelíšia. Sú však menšie a používajú sa najmä do kozubov, kotlov a pecí s automatickými alebo poloautomatickými podávačmi. V prípade drevených peliet môže byť počiatočná investícia do kotla vyššia. Ak však vykurujete celú budovu, po čase sa vám náklady vrátia.

 

Hodnotenie

Žijeme ekologicky: Vykurovanie domácností briketami
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma