Životopis v angličtine je stále viac IN

Životopis v angličtine je stále viac IN

Znalosť anglického jazyka je potrebná aj pri pracovných pozíciách, ktoré ju v minulosti nevyžadovali

09.07.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Globalizácia zapríčinila, že aj slovenské podniky začínajú viac komunikovať so svetom a snažia sa svoje podnikateľské aktivity presunúť aj za hranice Slovenska. To zapríčinilo aj zmenu požiadaviek na uchádzačov o zamestnanie, najmä čo sa týka ich jazykových zručností.

 

Ovládanie základov aspoň jedného cudzieho jazyka, najčastejšie angličtiny, nájdete už v takmer každom inzeráte na brigádu. Nie je to náhoda, aj menšie slovenské spoločnosti stále viac komunikujú so svetom a snažia sa svoje pôsobenie rozšíriť aj do vzdialenejších krajín a získať tak nových zákazníkov zo zahraničia. Taktiež Slovensko navštevuje stále viac podnikateľov zo zahraničia, firemných klientov, či turistov. Preto sa nemožno čudovať, že aj od brigádnika v administratíve, v stánku s občerstvením, či telefonického operátora, zamestnávateľ vyžaduje znalosť angličtiny, často aj na pokročilej úrovni. Zapríčinili to najmä moderné technológie a zoskupenia štátov. Veľkým posunom v tomto smere, bol najmä vstup Slovenska do EÚ. 

Zamestnávatelia sa tejto situácii veľmi rýchlo prispôsobili a začali spolu so slovenským životopisom požadovať od uchádzačov aj zaslenie životopisu v anglickom jazyku.

CV v angličtine je ďalším dokumentom spolu s CV v slovenčine a motivačným listom, ktorí uchádzači o zamestnanie posielajú zamestnávateľom. 

Písanie životopisu v anglickom jazyku nemusí byť taký problém ak máte pred sebou nejakú ukážku ako má dobrý životopis vyzerať. Ak ide o štruktúrovaný životopis, mal by sa držať istých pravidiel, ktoré personalistovi uľahčia jeho čítanie a dokážu upriamiť jeho pozornosť na podstatné informácie.

Pre predstavu ako takéto CV vyzerá je dobré pozrieť si ukážku životopisu v angličtine a podľa neho začať písať. Formátovanie a ceková úpráva je na každom uchádzačovi, treba však myslieť na to, že životopis by mal vždy zostať prehľadný, formálny a gramaticky správny. Ak spĺňa tieto základné podmienky a obsahuje v sebe relevantné informácie pre danú pozíciu, nie je dôvod na to, aby personalista daného uchádzača na pohovor nepozval.

 

Ponuky práce, praxe a brigády pre študentov na Brigada.sk
 

Hodnotenie

Životopis v angličtine je stále viac IN
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma