Ako vybrať správny koberec?

Ako vybrať správny koberec?

Koberec udáva domovu správny tón. Ak ste sa rozhodli dom zútulniť, osviežiť či zmeniť, siahnite po koberci.

12.03.2018 | Hi Promotion s.r.o. | www.jutex.sk

Ako vybrať správny koberec?

Koberec udáva domovu správny tón. Ak ste sa rozhodli dom zútulniť, osviežiť či zmeniť, siahnite po koberci. Ten miestnosti dodá správne čaro, zmení jej atmosféru a naplní vašu túžbu po zmene. Navyše, správny koberec dokáže izbu presvetliť či opticky zväčšiť.

Podľa čoho sa koberce vyberajú?

Niekomu sa môže zdať, že voľba koberca je jednoduchá. Vyberieme si predsa nejaký ten vzor a máme to v suchu. V skutočnosti však ide o čosi komplikovanejší proces. Koberce sa delia podľa rôznych materiálov, techník výroby, podkladov, počtu vrstiev, izolácie a podobne.

Pred tým, ako sa rozhodneme pre koberec, mali by sme si ujasniť, čo vlastne hľadáme. Kusový koberec, ktorý môžeme dokonale zladiť s vybavením interiéru? Malý a výrazne sfarbený koberec do obývačky, ktorý jej dodá nádych extravagantnosti?

Ak máte záujem o koberce, ktoré sú cenovo dostupnejšie, tvarovo stále, antistatické a odolné voči roztočom, siahnite po kobercoch z umelých materiálov. Hoci koberce majú nižšiu životnosť ako ich nevlastní súrodenci z prírodným vláken, spektrum fariem a vzorov je nepochybne širšie.

Koberce z prírodných materiálov majú zas skvelé izolačné vlastnosti, sú odolné voči znečisteniu, a dokážu reagovať na vlhkosť v miestnosti. Na druhej strane sú ale omnoho náročnejšie na údržbu a samozrejmosťou je aj to, že si pri ich kúpe musíte siahnuť hlbšie do vrecka.

Samostatnú kategóriu tvoria koberce z viskózy. Viskóza sa vyrába z prírodnej celulózy ( vyrobenej z dreva ). Kvalita a jemnosť takýchto kobercov je vysoká ako pri vlne, ale cena je podstatne nižšia.

Koberec podľa materiálu a dizajnu

Do domácností sa hodia najmä koberce z polyesteru, ktoré odolávajú škvrnám. Ak teda máte doma malé deti, alebo návštevy sú u vás na dennom poriadku, voľte moderný koberec z polyesteru. Navyše, koberec je ekologicky priateľský, keďže je vyrábaný z PET fliaš. Pomôžete tak recyklovať odpady a ozdobíte obývačku pestrofarebným umeleckým výtvorom.

Koberec polypropylénový sa hodí do miestnosti, kde nie je priveľká prevádzka. Má nižšiu stálofarebnosť a o niečo rýchlejšie sa zašpiní. Ak teda hľadáte koberec do spálne je polypropylén skvelým riešením, navyše je cenovo najdostupnejší.

Vyberte si koberec, ktorý podčiarkne osobitý štýl vášho domova, dodá mu charakter a bude slúžiť ako doplnok k nábytku.

Hodnotenie

Ako vybrať správny koberec?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma