Brikety a ich široké využitie

Brikety a ich široké využitie

Zimné mesiace sú stále v plnom prúde a hoci je jar za dverami stále to nevyzerá tak, že by vykurovanie už nebolo nutné

28.02.2020 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Práve naopak. Mnoho domácnosti po novom siaha po briketách, ktoré sú zaujímavou a ekologickou alternatívou k ostatným vykurovacím materiálom. Aké majú drevené brikety využitie?

 

Drevené brikety ako vykurovací materiál

 

Drevené brikety sa dostávajú do popredia vďaka svojim vlastnostiam. Ide o pohodlný a spoľahlivý spôsob vytápania domácnosti. Drevené brikety horia dlhodobo a rovnomerne a obsahujú len nízke percento vlhkosti. Sú ľahko skladovateľné aj manipulovateľné. Pred použitím ich nemusíte nijako pripravovať, štiepiť ani sušiť. Navyše, ide o univerzálne kurivo, ktoré môžete použiť v krboch, kotloch aj peciach.

 

Na trhu nájdete hneď niekoľko typov brikiet - môžete si vybrať z klasických brikiet, ktoré vás zaručene nesklamú, z turbo brikiet, ktoré vyhrejú váš domov v okamihu alebo z nočných kôrových brikiet, ktoré vydržia horieť aj osem hodín, vďaka čomu vám úplne odpadne starosť s nočným dokladaním.

 

Ako vidíte, brikety sú plnohodnotnou náhradou za iné vykurovacie materiály a môžete ich používať samostatne.

 

Drevené brikety ako doplnok na vykurovanie

 

Nie každá domácnosť sa chce vzdať pohodlia, ktoré prináša elektrické alebo plynové vykurovanie. Aj preto mnohí hľadajú vykurovací materiál, vďaka ktorému môžu čo-to za energie ušetriť. Drevené brikety sú aj v tomto prípade skvelou voľbou. Môžete ich využiť namiesto drevo a tešiť sa z ich nespočetných výhod.

 

Brikety a grilovanie

 

Brikety sú vhodné aj na grilovanie. Hoci majú tuhšiu štruktúru ako uhlie, v dôsledku čoho horia dlhšie, môžete ich pri rodinnej grilovačke bez obáv využiť. Brikety dosahujú vyššie teploty, preto sa hodia na grilovanie veľkých kusov mäsa.

 

Popol z brikiet

 

Ak bývate v rodinnom dome a staráte sa o záhradku, určite vás poteší správa, že popol z brikiet má využitie. Stačí, keď ho zmiešate s kompostom a môžete ho využiť ako hnojivo a dodať tak zemi po zimnom období živiny, ktoré potrebuje.

Hodnotenie

Brikety a ich široké využitie
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma