Drevené brikety sú lepšie ako mokré drevo. Prečo?

Drevené brikety sú lepšie ako mokré drevo. Prečo?

Krby a kachle patria medzi obľúbenú súčasť domov, okrem príjemnej atmosféry nám ale tiež môžu pridať na práci.

16.01.2020 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Voda nehorí

 

Len tak si sadnúť a užívať si sálajúce teplo i príjemnú atmosféru je odmenou za náročný pracovný deň. Časté prikladanie nás ale môže z odpočinku zbytočne vytrhovať a ak je drevo na kúrenie mokré, navyše nás čoskoro bude obťažovať aj nepríjemný dym. S čím budeme kúriť v krbe, si väčšinou ľudia veľmi hlavu nelámu a to je práve tá chyba. Správne by sme mali premýšľať dopredu a už v lete sa postarať o drevo, narezať a nasekať ho a na suchom mieste chránenom pred dažďom ho nechať vysychať. Väčšinou ale riešime drevo na poslednú chvíľu a skladujeme vonku pod plachtou, takže je vlhké či priamo mokré. Mokré drevo horí zle a veľa dymí, keď sa z neho odparuje voda, čo zanáša dymovod a núti nás k neustálemu prikladaniu. Pohodlnejším riešením sú drevené brikety s vysokou výhrevnosťou, ktoré vydržia naozaj dlho a my tak môžeme odpočívať.

 

Pre pokojnú noc

 

Teplo v dome chceme mať po celý deň aj noc a tak si často krb alebo krbové kachle chceme užiť aj v noci. Zároveň sa ale potrebujeme tiež vyspať alebo napríklad venovať práci, bez vyrušovania, vstávania a prikladanie. Až 16 hodín horenia zvládnu nočné brikety, lisované z čistenej kôry. V miernych zimách často stačí krbom vykúriť celý dom, s príchodom mrázu už ale musíme prikúriť viac a potom prichádza k slovu kotol na vykurovanie celého domu. Perfektná voľba sú drevené pelety vhodné do kotlov, pretože majú minimálny odpad a dobrú výhrevnosť. Celý proces je navyše automatizovaný, ku kotlu vedie zásobník s peletami a vy sa tak staráte len o vynášanie popolníka, čo stačí s ohľadom na minimálny odpad raz až dvakrát týždenne. Doma máte stabilnú teplotu bez práce a ušetríte čas aj svoju peňaženku.

 

Drevné brikety aj pelety sú ekologické palivo, vyrábajú sa z hoblín a pilín lisovaním pod veľkým tlakom do patričných tvarov, nepridávajú sa žiadne spojivá, lepidlá alebo chemické látky. Kúrenie s nimi je tak veľmi výhodné a šetrné k prírode i vášmu rozpočtu.

 

Hodnotenie

Drevené brikety sú lepšie ako mokré drevo. Prečo?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma