Vhodné práce pre dôchodcov?

Vhodné práce pre dôchodcov?

Už dlhšie si hľadáš cestu ako si privyrobiť? Povieme ti, kde začať.

16.01.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Práca pomáha k vitalite, zahnaniu nudy a tiež pomáha k naučeniu sa nových vecí. Práca nemôže byť iba o peniazoch, no musí to byť vec, ktorá nás musí aspoň z časti baviť. Ale ako majú dôchodcovia hľadať prácu, keď je väčšinou prvotne daná študentom? Dá sa, treba je hľadať na dobrých miestach:

 

Fyzicky zdatní:

Cítiš, že tvoja kondička je stále tam, kde bola a máš záujem aj o viac namáhavú prácu? Obchodné domy, menšie predajne by tvoju pomoc uvítali. Ide tam väčšinou o prácu, pri ktorej je potrebné sa hýbať, komunikovať a pravdepodobne byť každý deň v hluku medzi ľuďmi. Čo sa týka pánov, tí sa väčšinou zaujímajú o prácu vrátnikov či strážnikov, pri čom je tiež potrebný pohyb a komunikácia.

Voľbou pre dámy môže byť práca za pokladňou.

 

Inou možnosťou je upratovanie izieb alebo kancelárií. Pre túto prácu sa väčšinou hlásia dámy.

 

Práca v pohodlí:

Pokiaľ miluješ ticho a vôňu kníh, knižnica je miesto pre teba. Pokiaľ nebudeš pracovať v sklade, tvoja práca bude väčšinou sedavá. Každý deň spoznáš nových študentov, učiteľov, nadšencov literatúry a ty im budeš evidovať knižky a pomáhať v hľadaní konkrétnej literatúry. Pre túto prácu je potrebná práca s evidenčným systémom a občas aj dorozumievanie v cudzom jazyku.

 

Druhou voľbou býva práca cez internet. Najobľúbenejšou je písanie článkov alebo prekladateľstvo. Takže, ak skrývaš talent spisovateľa alebo prekladateľa, využi ho.

 

Internet ponúka radu príležitostí ako si privyrobiť. Inak to môže byť aj predaj kreatívnych handmade predmetov. Maľuješ alebo vyrábaš šperky? Skús ich uverejniť na internete.

 

Doučovanie:

Vždy je radosť odovzdať svoje znalosti mladšej generácii. Určite to vždy poteší hlavne žiakov alebo študentov, ktorí chcú učivo pochopiť viac alebo potrebujú podrobnejšie vysvetlenie.

Rovnako to je aj s kreatívnymi činnosťami. Si talentovaný hudobník? Dobrý maliar alebo ovládaš nejaké iné remeslo? Prečo to nevyužiť a nezačať s tým pracovať, skús vyučovať nadšencov umenia.

Hodnotenie

Vhodné práce pre dôchodcov?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma